در ساخت حفاظ دیوار ساختمان از چه فلزی استفاده می شود؟

فلز حفاظ دیوار ساختمان 186974465351230

یکی از راه های حفاظت از ساختمان استفاده از انواع نرده و حفاظ روی دیوار است. این نرده ها جزیی جدایی ناپذیر از ساختمان های اداری و ویلایی است. اهمیت وجود حفاظ ها روز به روز بیشتر نمایان می شود. فلز حفاظ دیوار ساختمان از جنس آهن و فولاد ساخته می شوند. در گذشته بیشتر برای دیوارها از سیم خاردار یا حفاظ نیزه ای استفاده می شد اما امروزه مدل های متنوعی مانند شاخ گوزنی، نیزه ای، لیلیوم و نخل مرداب و… برای نصب روی دیوار استفاده می شود. انواع نرده را با توجه به دیوار ساختمان و عرض آن می توانید سفارش دهید. اما چرا و به چه علت برای ساخت محصولات از آهن استفاده می شود؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

فلز حفاظ دیوار ساختمان 186974465351230

ویژگی های آهن به عنوان فلز مورد کاربرد برای حفاظ ساختمان

قیمت و استحکام

فلز حفاظ دیوار ساختمان همانطور که گفته شد از آهن ساخته می شود. این فلز مقاومت بالایی در برابر ضربه، برش دارد. فلز حفاظ از جنسی باید باشد که براحتی خم نشود، مقاومت بالایی داشته باشد و امنیت بالایی فراهم کند. برای ساخت انواع حفاظ های مدرن از یا میلگرد ۱۰ استفاده می شود. به دلیل اینکه با دستگاه تیزرو برش داده می شود بسیار تیز و برنده است. به دلیل اینکه لازم است دور تا دور دیوار ساختمان را حفاظ کشی کنید باید به دنبال جنسی باشید که لازم نباشد هزینه گزافی برای ساخت آن متحمل شوید. آهن نسبت به فلزات دیگر قیمت مناسبتری دارد. فلزات گرانتر هزینه بیشتری را نیز به همراه دارند.

این نکته را فراموش نکنید که فلز حفاظ دیوار ساختمان به هیچ عنوان نباید از ضایعات آهن ساخته شود. به دلیل اینکه مقاومت کمی دارد و امنیت منزل را تضمین نمی کند. حفاظ ثامن به خریداران این اطمینان را می دهد که برای تولید تمامی محصولات، از آهن نو استفاده شده کی شود و تولیدات در بالاترین درجه کیفیت قرار دارند. البته توجه کنید مدلی که انتخاب می کنید و تراکم و ارتفاع حفاظ روی دیوار همه و همه بر روی قیمت آن موثر است. در ضمن در صورتی که بعد از چندین سال بخواهید حفاظ روی دیوار را عوض کنید می توانید آن را به عنوان ضایعات آهن و یا حفاظ دست دوم بفروشید. در هر صورت شما سود خواهید کرد.

شکل پذیری

فلز حفاظ دیوار ساختمان باید خاصیت شکل پذیری و خمکاری داشته باشد. طرح های جدید نرده برای اینکه امنیت بالایی را فراهم کنند باید به شاخه های آن ها شکل های درهم تنیده و پیچ در پیچ داده شود تا درصد عبور سارقان از آن به صفر برسد. آهن این خاصیت را دارد که سازندگان حفاظ به هر شکلی که بخواهند آن را برش داده و طرح دهند تا بتوانند حفاظ هایی مستحکم تولید کنند. در برخی مدل ها مانند نرده نیزه ای برای اینکه امنیت آن را افزایش دهند آن را به صورت آبشاری می سازند و یا چند میلگرد را کنار هم جوش می زنند تا مقاومت بهتری داشته باشد.

کاربری حفاظ

جنس فلز حفاظ دیوار ساختمان باید به گونه ای باشد بتوان آن را برای ارتفاعات مختلف در نظر گرفت. برخی دیوارها کوتاهند یا بعضی خانه های ویلایی هیچ دیواری ندارند. میلگردهای آهن دارای طول بلندی هستند که از آن می توان نرده ها را به هر ارتفاعی که نیاز باشد برش داد. تراکم حفاظ نیز بسیار مهم است. برای افزایش تراکم نرده، فلز مورد نظر باید قابلیت برش در ابعاد کوچک داشته باشد تا تعداد شاخه های آن را بتوان افزایش داد. میلگردهای آهن این ویژگی را دارند که در سایزهای مختلف حتی در اندازه های کوچک برش بخورند و برای افزایش کاربری، بسیار تیز و برنده ساخته می شوند تا هیچ سارقی نتواند از آن عبور کند.

فلز حفاظ دیوار ساختمان 156416413546875000

هماهنگی با اجزای ساختمان

فلز حفاظ دیوار ساختمان باید از جنسی باشد که با درب و پنجره و دیوارها همخوانی داشته باشد. آهن مناسبترین گزینه برای انتخاب است. تمام این موارد چیزایی هستند که نمای ساختمان را تشکیل می دهند. نمای ساختمان بعد از نصب حفاظ باید زیباتر به نظر برسد. رنگ نرده ها را نیز می توانید به گونه ای انتخاب کنید که با دیوارها و باقی اعضای ساختمان هماهنگی داشته باشد و چشم نواز باشد. معمولا برای رنگ کردن حفاظ ها از رنگ های مشکی، سفید، کرمی و قهوه ای استفاده می شود اما برای رنگ آمیزی برخی مدل ها مانند حفاظ لیلیوم برای زیبا شدن کار، دو رنگ استفاده می شود. یکی برای گل ها و دیگری برای شاخه ها.

رنگ آمیزی

درست است که آهن به عنوان فلز حفاظ دیوار ساختمان خیلی زود در اثر رطوبت و باران دچار زنگ زدگی می شود اما قابلیت رنگ پذیری دارد و با انتخاب رنگی با کیفیت و مرغوب و استفاده از روش های جدید رنگ آمیزی می توان مانع از زنگ زدگی آهن شد. داشتن تراکم بالا و شاخ و برگ زیاد کار رنگ آمیزی را بسیار دشوار می سازد به همین خاطر برای این کار از روش الکترواستاتیک استفاده می شود. حفاظ های تولید شده توسط حفاظ ثامن با این روش رنگ آمیزی می شوند.

خرید حفاظ روی دیوار

امنیت ساختمان امروزه حرف اول را می زند.  حفاظ ثامن با بهره گیری از کادریی مجرب و حرفه ای سالیان زیادی است که در زمینه تولید انواع حفاظ روی دیوار با قیمت مناسب و کیفیت عالی فعالیت می کند. پیش از سفارش حفاظ روی دیوار، با نصاب مشورت کنید تا با توجه به ویژگی های دیوار ساختمان، ارتفاع و تراکم و عرض مناسب حفاظ روی دیوار را مشخص کند. برای دریافت مشاوره در زمینه سفارش و خرید حفاظ و تعیین قیمت با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *