حفاظ های روی دیوار انواع متنوعی دارند. حفاظ ها را با توجه به ویژگی ها و کارایی هایی که دارند می توانید برای دیوار ساختمان خود استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای را با هم بررسی کنیم.

قدمت

اولین تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای سن و سال آن هاست. حفاظ سرنیزه ای قدیمی ترین حفاظ روی دیوار است که سالیان سال است از ساختمان ها محافظت می کند. درست است که این مدل قدیمی شده است و با تولد حفاظ های مدرن امروزی رقابت سخت شده است اما هنوز هم مانند دژی محکم محافظ جان و مال انسان هاست و البته هنوز هم طرفداران بسیاری دارد. در گذشته این محصول به صورت تک شاخه تولید می شد اما امروزه برای اینکه از رقبای خود عقب نماند تولید کنندگان اقدام به تولید مدل دوطرفه و سه طرفه از این محصول نموده اند که به صورت آبشاری به شاخه اصلی وصل می شوند تا هم چهره جدید و امروزی به آن بدهند، امنیت آن را بالا ببرند و هم نیاز بازار را پاسخگو باشند.

در مقابل حفاظ شاخ گوزنی از جدیدترین مدل های حفاظ روی دیوار است. با اینکه حفاظی نوظهور است و چندین سالی است که روانه بازار شده اما در مدت زمان کوتاهی توانسته مشتریان زیادی به خود جلب کند.

تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای 64558432541352

زیبایی

دومین تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای، تفاوت در زیبایی آن هاست. حفاظ نیزه ای بخصوص مدل یک طرفه زیبایی خاصی ندارد و در نگاه اول چهره ساختمان را به یک زندان می نمایاند. اما حفاظ شاخ گوزنی زیبایی منحصر به فردی به نمای ساختمان می دهد. این محصول شاخه های پر پیچ و خم زیادی دارد که هم چهره زیبایی به ساختمان می بخشد و هم امنیت مناسب فراهم می کند. البته مدل سه طرفه یا آبشاری حفاظ سرنیزه ای هم زیباست اما به گرد پای حفاظ شاخ گوزنی نمی رسد. حفاظ شاخ گوزنی هم در انواع مختلف تولید می شود که یکی از دیگری زیباتر است و متناسب با سلیقه خود می توانید هریک از آن ها را از مجموعه حفاظ ثامن سفارش دهید.

تراکم و ارتفاع

سومین تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای تراکم شاخه های این دو حفاظ است. تراکم هر حفاظ تعداد شاخه هایی است که در تولید آن استفاده شده است. حفاظ سرنیزه ای یک شاخه بیشتر ندارد که یا تک نیزه است یا دو یا سه نیزه.

اما در مقابل حفاظ شاخ گوزنی با تراکم معمولی از هرگونه ورود به دیوارهای ساختمان جلوگیری می کند. این حفاظ را می توانید در تراکم های مختلف سفارش دهید و از چهره زیبای آن بر روی ساختمان خود لذت ببرید.

قیمت

اصلی ترین و مهم ترین تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای البته برای برخی افراد قیمت است. حفاظ سرنیزه ای ارزان ترین نوع حفاظ روی دیوار است. به دلیل اینکه ساخت ساده ای دارد. نصب آن نیز بسیار ساده است. مقدار آهن مورد استفاده برای آن کم است. رنگ آمیزی دشواری ندارد و با یک قلمو و یک سطل رنگ هم می توانید آن را رنگ کنید. اگر به دنبال نرده قیمت مناسب می گردید این مدل بهترین گزینه برای شماست.

دلایل بسیاری باعث شده تا قیمت بالای حفاظ شاخ گوزنی منطقی تر به نظر برسد. خیالتان راحت باشد که این تفاوت قیمت بی دلیل نیست و مزیت های بسیار این حفاظ باعث این افزایش قیمت شده است. به دلیل اینکه این محصول ساخت پیچیده ای دارد، اجرت ساخت آن بالاتر است. زیرا شاخه های کوچک و بزرگ بسیاری دارد که باعث شده تولید آن سخت شود. این تراکم شاخه ها باعث شده وزن حفاظ بالا برود و آهن بیشتری مصرف شود در نتیجه این افزایش وزن باعث افزایش قیمت شده است. رنگ آمیزی آن بسیار دشوار است به همین خاطر از روش الکترواستاتیک برای رنگ آمیزی آن استفاده می شود. نصب این حفاظ مشکل است و تنها افراد کارآزموده و مجرب از پس نصب آن بر می آیند.

ارتفاع و عرض

چهارمین تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای تفاوت در عرض و ارتفاع است. تنها در صورتی حفاظ سرنیزه ای می تواند به خوبی امنیت ساختمانتان را فراهم کند که آن را بالای یک متر سفارش دهید. به ارتفاع زیر یک متر اصلا فکر هم نکنید. این حفاظ نمی تواند مانع عبور حیوانات شود مگر اینکه با تراکم بسیار بالا تولید شده باشد که از زیبایی آن می کاهد. عرض آن فقط به اندازه میلگرد به کار برده شده برای ساخت آن است در واقع کل عرض دیوار خالی است و افراد به راحتی می توانند روی دیوار بایستند و جولان دهند.

در مقابل حفاظ شاخ گوزنی با هر ارتفاعی که تولید شود به خوبی حفاظت ساختمان را فراهم می کند. خیالتان راحت باشد که حتی اگر در کمترین ارتفاع هم این مدل را سفارش دهید هیچ جنبنده ای نمی تواند از آن عبور کند چه برسد که بخواهد سرقت کند. به دلیل شاخه های در هم تنیده ای که دارد عرض دیوار را به خوبی می پوشاند و هیچ کس نمی تواند روی دیوار بایستد. البته با سلیقه خود و با توجه به نظر نصاب می توانید عرض حفاظ را بیشتر کنید.

تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای 5265532645565231000

امنیت

با توجه به تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای که به آن ها اشاره شد باید بدانید که حفاظ شاخ گوزنی بالاترین ضریب امنیت را برای ساختمان شما فراهم می کند.

انتخاب بهترین حفاظ

حالا که از تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای مطلع شدید باید ببینید کدام حفاظ مناسب دیوار شماست. در صورتی که در منزل یا ساختمان محل کار خود اشیای قیمتی دارید و حفاظت از آن برایتان بسیار مهم است و امنیت برای شما بالاترین درجه اهمیت را دارد شک نکنید و یکی از مدل های حفاظ شاخ گوزنی را سفارش دهید و قیمت برایتان خیلی مهم نباشد. با نصب این حفاظ با خیال راحت هرجا که می خواهید هر مدت که می خواهید بروید. این حفاظ مانند یک سد از ساختمان شما محافظت می کند. در صورتی که ویلا یا ساختمانی خارج از شهر دارید، باز هم از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کنید. البته چیزی از ارزشهای حفاظ سرنیزه ای کم نمی شود. فقط باید بدانید برای کجا باید از آن استفاده کنید.

حفاظ سرنیزه ای برای ساختمان هایی که دور تا دور آن ساختمان های دیگر قرار دارند و دیوار کوتاهی دارید. این مدل را سفارش دهید. فراموش نکنید حتما با ارتفاع بالای یک متر این محصول را سفارش دهید. اما توصیه ما به شما خرید حفاظ شاخ گوزنی است تا پاسخگوی تمام نیازها و انتظارات شما از حفاظ روی دیوار باشد.

سفارش حفاظ روی دیوار

در این مطلب شما با تفاوت حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه ای آشنا شدید. مجموعه حفاظ ثامن تولید کننده انواع حفاظ روی دیوار به نیاز تمامی مشتریان خود اهمیت می دهد و حفاظ های کلاسیک و مدرن را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تولید می نماید. برای سفارش حفاظ های ساختمانی می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.