درب آکاردئونی چیست؟

لابد تا به حال بارها اسم ساز آکاردئون را شنیده اید، سازی چند صدایی و جعبه ای شکل که با به حرکت درآوردنش و ورود و خروج هوا، صوت تولید می کند.

درب های آکاردئونی نیز به درهای تاشویی گفته می شود که با بازو بسته شدن تا می شود و به همین علت نیز به ساز آکاردئون شباهت پیدا می کند. این درها عموما از آهن ساخته می شوند و بر روی قاب در نصب می شود.

از درب های آکاردئونی برای آپارتمان، ویلا، اداره،پارکینگ ها، فروشگاه ها و… در جهت ایمن سازی و حفظ امنیت استفاده می شود.

درهای آکاردئونی معمولا به خاطر مقاومت بالایی که دارند در فضاهای بیرونی استفاده می شوند و همچنین می توان به آن درب دوم نیز گفت زیرا پشت در اصلی خانه در فضای بیرونی نصب می شود. درب ورودی یک مرز، دریچه و جداساز مهم بین خانه، محل کار و یا هر فضای بسته شده ی درونی و دنیای بیرون است و به عنوان یک نگهبان یا حفاظ، از حریم خصوصی افراد درون یک ساختمان در برابر محیط شلوغ و پر هیاهوی بیرون حفظ می کند.

اینکه شما چه مدل یا چه طرح و رنگی از  در را برای ساختمان منزل یا محل کار خود انتخاب می کنید یک موضوع سلیقه ایست و فقط به خودتان مربوط است اما اگر بحث مهم امنیت پیش بیاید قطعا گزینه های انتخابی نیز متفاوت خواهد بود.

انتخاب درب آکاردئونی برای افرادی که مدت زیادی از روز را در خانه سپری نمی کنند و همچنین ساختمان ها و شرکت های اداری، تجاری، بانک، فروشگاه و… انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

آمارها نشان دهنده میزان بالای سرقت از در ورودی است و شما باید ایمنی و امنیت خانه یا محل کار خود را  را تأمین کنید. حتما می پرسید چگونه به این مهممی توان تا این حد مطمئن دست پیدا کرد؟ پاسخ ساده و روشن است: با شناخت و انتخاب یک درب مقاوم با کیفیت که طبق استانداردهای روز ساخته شده باشد.

درب آرکادئونی 547874چرا درب آکاردئونی ؟

بعد از گذشتن از مهم ترین مسئله یعنی امنیت موضوع دیگری مطرح می شود، زیبایی و گیرایی درب ورودی که به عنوان اولین گزینه روبه رویی شما یا اطرافیانتان با خانه یا محل کارتان است. اگر درب ورودی، از شکل و ظاهر مناسبی برخوردار نباشد به غیر از منتقل کردن احساسی نا مطلوب، می تواند انگیزه شما برای ورود به مکان مورد نظر را از بین ببرد. رنگ و مدل درب ورودی شما نباید  با  طراحی و نمای بیرونی ساختمان شما تضاد داشته باشد و درب های آکاردئونی احساس زیبایی شناسی را با رنگ ها و طرح های متفاوت به راحتی به مخاطب منتقل می کنند.

این درب ها انواع مختلفی دارند که خود نیز در انتخاب و جذب افراد بی تاثیر نبوده است و به کار بردن مواد اولیه و با کیفیت که باعث استحکام بالای این در ها شده است بی تاثیر در پر طرفدار بودن این در نمی باشد.

دلیل دیگر پر طرفدار بودن این محصول استفاده‌ی راحت از آن است.

 

انواع درب آکاردئونی

شکل ظاهری درب آکاردئونی از تیغه هایی تشکیل می شود که به صورت لوزی یا مورب روی هم قرار گرفته اند و از جنس های متفاوت می باشند، البته عموما جنس این درها آهنی است. برای نمونه:

 

مزایای درب آکاردئونی

انواع درب آکاردئونی از لحاظ ظاهری

  1. درب آکاردئونی ساده
  2. درب آکاردئونی دوگل یا دولوزی
  3. درب آکاردئونی سه گل یا سه لوزی
  4. درب آکاردئونی دوجداره

امنیت درب آکاردئونی در چه حد است؟

مهم ترین مسئله برای ساخت و استفاده از حفاظ در محصولات حفاظ ثامن ، بالا بردن امنیت است. پس مسئولیت یک حفاظ، برقراری امنیت و آسودگی است و این در حالی است که امروزه به علت شرایط  زندگی کنونی انسان ها در جامعه ای پرهیاهو که بیشتر افراد، اکثر زمان خود را بیرون از خانه سپری می کنند و ساختمان ها و شرکت های اداری و تجاری نیز نیمی از روز را کار نمی کنند و قطعا این موضوع اهمیت حفاظ درب ورودی  را چند برابر می کند.

درب آرکادئونی 6478964

از ویژگی های مهم امنیت بالای درب آکاردئون می توان به موارد زیر اشاره کرد

از ویژگی های یک حفاظ خوب، داشتن تراکم مناسب در حالی است که وزن آن را بیش از حد سنگین نکند و همچنین امکان نصب چند قفل به صورت توکار و روکار است و حفاظ درب آکاردئونی دارای همه ی این ویژگی ها می باشد.

درب آکاردئونی  دارای امنیت بیشتری نسبت به درب های  معمولی است و این امنیت بیشتر به ساختار درب آکاردئونی مربوط است. هنگام ساخت درب های ضد آکاردئونی از چارچوب های فولادی استفاده میشود و همچنین از روی هم قرار گرفتن تیغه های فولادی به صورت مورب روی هم که باعث غیر قابل نفوذ شدن این حفاظ ها می شود.و هرچه میزان تراکم این درب ها بیشتر باشد امنیت آن بیشتر و با توجه به هزینه ساخت هزینه خرید هم بیشتر می شود.

هر دربی که از فولاد ساخته شود نمیتواند امنیت را به شما هدیه دهد. اگر میخواهید یک درب فولادی استاندارد داشته باشید که از شما در هر شرایطی محافظت کرده، امنیت بالایی داشته باشد و سال های زیادی برای شما دوام بیاورد باید به یک سری نکات مهم که در بالا به آنها اشاره شد، توجه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.