چرا باید حفاظ راه پله فلزی بخریم؟

حفاظ راه پله 857884787

نرده های راه پله و به عبارت دیگر حفاظ های راه پله در درجه اول با هدف ایمنی و ایجاد حس پایداری در هنگام بالارفتن یا پایین آمدن از پله‌ها طراحی می‌شوند و به عنوان یک عامل محافظتی جهت جلوگیری از آسیب دیدن افراد به‌خصوص کودکان و سالمندان در برابر خطرات احتمالی هنگام عبور و مرور از پله‌ها عمل می کنند. ولی بدیهی است که نباید به آنها فقط به چشم یک عامل محافظتی نگاه کرد بلکه به‌عنوان جزئی از اجزای ساختمان که در زیبایی فضا بسیار مؤثر هستند مد نظر قرار داد پس می‌توان با خلاقیت، آن‌ها را تبدیل به اثری هنری کرد که زینت‌بخش محیط داخلی خانه و یا حتی فضاهای خارجی باشند. نرده راه پله ها جز جدایی‌ناپذیر هر پلکانی هستند که امروزه به شکل‌های مختلفی طراحی می‌شود و خود این امر امروزه به یک عنصر زیبایی‌شناسی تبدیل شده است.

تقریبا برای هر راه‌پله‌ای که بیش از چهار پله داشته باشد، نصب نرده حداقل در یک سوی آن ضروری است. علاوه بر این، برخی پلکان‌ها نیز هستند که از دو طرف به دیوار محدود نیستند و و از هردو طرف آزاد هستند برای این نوع راه پله ها بهتر است برای تأمین ایمنی لازم نرده‌ای با ارتفاع مناسب که در کنار برقراری امنیت، ظاهر یزیبا نیز به نمای کلی ساختمان بدهند، نصب شود.

حفاظ راه پله 857884787

از جمله دلایل انتخاب نرده راه پله فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه ی آنها نسبت به سایر متریال ها یکی از مهم ترین گزینه هایی است که افراد را به سوی خرید این نوع راه پله ها سوق می دهد. چرا که نسبت به قیمت ارزانی که دارند از استحکام بالا و قطعا طول عمر بالایی نیز برخوردار هستند.
  • به دلیل تنوع بالایی که دارند انتخاب گسترده‌ای را در اختیار قرار می‌دهند. البته نرده های برنزی نیز از تنوع طرح برخوردارند ولی قیمت بالای آن‌ها، موضوع مهمی است که عموماً به عدم انتخاب آن منجر می‌شود.
  • با توجه به این که امکان رنگ کردن نرده های فلزی به رنگ های دلخواه وجود دارد، پس این نوع حفاظ ها را به گزینه مناسبی برای زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه شما و هماهنگ کردن آن با فضای داخلی یا خارجی خانه تبدیل می کند.
  • حفاظ های راه پله فلزی معمولا در برابر عواملی چون ضربه و رطوبت و سایر عوامل جوی و محیطی مقاومت بالایی دارند.
  • این حفاظ های فلزی نسبت به سایر حفاظ ها از ضریب ایمنی بالاتری برخوردار هستند.

هماهنگی میان دکوراسیون داخلی و نرده راه پله

همانطور که گفته شد حفاظ های راه پله حفاظ ثامن که از جنس فلز هستند، به اشکال و طرح های  متنوعی ساخته می‌شوند. انتخاب هر یک از این طرح ها در مرحله اول به سلیقه مشتری و بعد متناسب با دکوراسیون داخلی خانه و یا طراحی فضای باز و نمای خانه شما صورت می گیرد.

یکی از انواع این حفاظ ها، نرده های راه پله فلزی ساده هستند که به وفور نیز مورد استفاده قرار می گیرند، این نرده ها شامل یک سری المان های عمودی و یا افقی هستند که با وجود سادگی شان، هنوز هم بنا به دلایل متعدد از جمله قیمت مناسب، امکان ترکیب ساده با فضای مورد نظر، امنیت بالا، رنگ آمیزی سریع و آسان آن ها نسبت به طرح های پیچیده مورد توجه بسیاری از مردم می باشد. از دیگر مزایای استفاده از نرده های ساده اینست که با یک تغییر ساده در فواصل المان‌های افقی یا عمودی نرده، می‌توان طرح‌های متنوعی را به وجود آورد. این نوع حفاظ ها برای علاقه‌مندان به فضاهای مدرن و مینیمال، مطلوب و ایده آل است. بنا به دلایلی چون آسیب پذیری کمتر آن ها نسبت به طرح های پیچیده تر و همچنین کم هزینه و آسان بودن تعمیر و نگهداری آنها و به تبع طول عمر و ماندگاری بالای آن ها بیشتر برای فضاهای بیرون و مکان های عمومی استفاده می شوند.

حفاظهای راه پله مدرن نوعی دیگر از نرده های فلزی است که معمولا از ترکیبی از اشکال هندسی ساخته می شوند و برای خانه هایی که در کل ساختار آن ها از اشکال هندسی متنوع استفاده شده است به کار می رود.

نرده راه پله فرفورژه نیز از دیگر انواع حفاظ های راه پله می باشد که می توانند در ابعاد و طرح های متنوعی ساخته شوند چرا که همانطور که می دانیم فرفورژه همان آهن نرم و فرم داده شده است که می توان با ابزار و تجهیزات الکترونیکی متعددی که امروزه وجود دارند به اشکال و طرح های متنوعی آن هارا تهیه نمود.

همخوانی نرده و راه پله می‌تواند اثر زیادی در جذابیت و زیبایی ساختمان و دکوراسیون خانه داشته باشد پس توصیه می شود در انتخاب نرده راه پله دقت کنید تا نرده ای متناسب با دکوراسیون داخلی خانه خود انتخاب کنید. در حالی که اکثر مردم نرده‌های آهنی ساده را انتخاب می‌کنند، بسیاری از طراحان و خانه‌سازان کمی فراتر رفته و طرح‌های خلاقانه‌ای را به خصوص با استفاده از موادی چون فرفورژه  پیشنهاد می‌دهند.

حفاظ راه پله 7458554685

شکل‌پذیری آهن باعث می‌شود تا نرده های فلزی فرفورژه (که با نام گل‌نرده نیز شناخته می‌شود) در طرح‌های تزئینی منظمی ساخته شوند و به همین علت نیز تنوع طرح نرده های فلزی فرفورژه بسیار زیاد است. هر چند به دلیلی پیچیدگی های طرح که در راه پله های تهیه شده با فرفورژه وجود دارد رنگ آمیزی آنها کاری بس زمانبر و دشوار می باشد ولی طرح های جالب روی نرده های فلزی که با الهام از گیاهان موجود در طبیعت ساخته و پرداخته می شوند حرکت خسته‌کننده از پله‌ها را از حالت تکرار خارج کرده و به آن تنوع می‌بخشد. این نوع نرده‌ها بیشتر با فضاهایی که طراحی سنتی یا کلاسیک دارند همخوانی دارند؛ چرا که طرح‌های پرجزئیات این نوع نرده غالباً با فضاهای مدرن و ساده تناسبی ندارد. نکته دیگر این است که در صورت آسیب دیدن این حفاظ های راه پله ساخته شده از فرفورژه، به دلیل وجود ریزه کاری و جزئیات بیشتر، تعمیر آنها با هزینه بیشتری صورت می‌گیرد.

توصیه می شود نرده های راه پله خود را طوری انتخاب نمایید که با سایر بخش ها و وسایل موجود در واحد مسکونی تان هم خوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر بقیه اجزای ساختمان حس سنتی و کلاسیک را انتقال می‌ دهند، سعی کنید حفاظ ها و درب ها نیز هم همان حال ‌و هوا را داشته باشند. اما اگر ساختمان قرار است حس مدرن بودن را القا کند، باید حفاظ و درب انتخابی شما هم همین گونه باشد. سعی کنید نمونه هایی را انتخاب کنید که علاوه بر برقراری امنیت ساختمان، از عبور نور و ورود آن به داخل ساختمان ممانعت نکند. در این میان فاصله ی نرده ها از یکدیگر جزء عوامل موثر در این امر است، به نحوی که در خرید حفاظ، نرده و یا درب فلزی باید نمونه هایی را انتخاب کنید که تیغه و میله های آن ها با فاصله ی استاندارد از هم قرار داشته باشند.

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *