از عوامل و فاکتورهای مهمی که در هنگام انتخاب یک خانه یا محیط کار مناسب برای خرید یا اجاره بایستی به آن توجه شود، امنیت و راحتی آن می باشد. بدین منظور اسباب و تجهیزات متعددی برای برقراری این دو عنصر مهم وجود دارند، یکی از آنها استفاده از درب آکاردئونی آهنی است، همانطور که از اسم این درب پیداست به دلیل شباهتی که به هنگام باز و بسته شدن به ساز آکادئونی دارند به این نام خوانده می شوند. درب آکاردئونی به‌خصوص در آپارتمان‌های مسکونی که امکان باز ماندن درب اصلی ساختمان از سوی دیگر همسایه‌ها امکان پذیر است؛ و یا به دلیل رفت وآمد زیاد ساکنین و غریبه بودن همسایه‌ها با هم، امکان حضور یک  فرد ناشناس در آپارتمان نیز وجود دارد؛ و در شکل بدتر عدم شناخت و همسایه بودن با آدم‌های غریبه که ممکن است خودشان دردسرزا باشند، یک ضرورت است. مخصوصاً اگر مدتی کسی در خانه نباشد، مثلاً تصمیم به مسافرت چندروزه‌ داشته باشید. درب های آکاردئونی در سایز و جنس های متعددی اعم از آهنی، شیشه ای، چوبی و حتی چرمی قابل اجرا می باشند که بسته به محل مورد استفاده نوع آن ها متفاوت خواهند بود. انواع چرمی، شیشه ای و چوبی بیشتر جنبه ی تزئینی دارند تا جنبه حفاظتی و امنیتی و در دکوراسیون داخلی خانه بسیار حایز اهمیت می باشند. ولی در این مطلب ما بیشتر به دربهای آکاردئونی آهنی که معمولا برای ایمن سازی بیشتر محل های زندگی استفاده می شوند خواهیم پرداخت که بیشتر در قسمت بیرونی درب های ضد سرقت محل های مسکونی یا ادارای نصب می شوند.

درب آکاردئونی آهنی 54545845848548

این نوع درب ها یکی از مقاوم ترین، ساده ترین، کم جاگیرترین و در صورت استفاده از متریال مناسب زیباترین سازه های حفاظتی محسوب می شوند که برای محیط های خارج از ساختمان بکار می روند.

بنا به دلایل متعدد و مزیت های خارق العاده ای که این نوع درب ها دارند امروزه از سوی مردم بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است:

1-  از لحاظ ساختاری در ساخت این درب ها از مواد و تجهیزات متعددی استفاده شده است:

جدای از بحث ساختاری این سازه، یکی از مهم ترین دلایل استفاده از درب های آکاردئونی آهنی برقراری امنیت بالای 90 الی 99 درصدی آنهاست. چرا که امروزه  به دلیل کم جمعیت بودن خانواده‌ها، بسیاری از اوقات خانه خالی از سکنه است. دفاتر شرکت‌ها نیز به طور معمول شب‌ها تعطیل هستند و کسی در آنها حضور ندارد. این خالی بودن خانه و محل کار فرصتی مناسبی است تا سارقین به طمع غارت اموال وارد خانه یا شرکت شوند. بنابراین می‌بایست تا حد امکان از ابزارها و تجهیزات جانبی برای افزایش امنیت ساختمان بهره گرفت. در کنار استفاده از دوربین مداربسته و درب های ضد سرقت ، نصب  درب آکاردئونی  برای بالابردن امنیت ساختمان قطعا پیشنهاد می شود تا نقش یک درب دوم  ساختمان را برای شما انجام دهد. این درب معمولاً از بیرون و بر روی درب اصلی نصب می‌شود.

درب‌‌های آکاردئون بر خلاف درب‌های ضدسرقت بسیار سخت و محکم هستند و از تیغه‌هایی به ضخامت دست‌کم ۵۰ میلی‌متر ساخته می‌شوند. جدای از مزایای متعددی که درب های ضد سرقت دارند ولی نسبت به درب های آکاردئونی آهنی، ضخامت ورق فولادی استفاده شده در یک درب ضدسرقت خوب حدود ۱۵ میلی‌متر است. این ضخامت تیغه‌های محافظ آکاردئونی باعث می‌شود تا شکستن آن و وارد شدن به ساختمان سخت و دشوار شود. همچنین این درب ها همانطور که گفته شد  امکان نصب چندین قفل را نیز دارند که باعث می‌شود ورود دزدان با شاه‌ کلید هم آسان نباشد. و از طرفی دزدان بایستی برای باز کردن درب آکاردئونی از سنگ فرز استفاده کنند که بسیار پرسروصداست، و قطعا کار را برای آنها دشوار می کند.

به تصور برخی افراد استفاده از این درب ها  به زیبایی ساختمان لطمه می‌زند؛ در حالی که درب های آکاردئونی آهنی یک مزیت مهمی که دارند این است که در زمان‌هایی که از آنها استفاده نمی‌شود، نامرئی می‌شوند، بدین معنا که درب‌های آکاردئونی کشویی در زمان عدم استفاده کنار کشیده می شوند و  فضای بسیار کمی را می‌گیرند و زیبایی ساختمان را کاملاً حفظ می‌کنند. از طرفی دیگر در صورت باز بودن درب نیز ، اگر طرح و رنگ درست وزیبا و متناسب با هارمونی ساختمان خود انتخاب کنید نه تنها به زیبایی ساختمان صدمه نمیزد بلکه زیبایی آن را نیزدوچندان خواهد کرد.

این درب ها به سهولت باز و بسته می شوند، چرا که به راحتی روی ریل حرکت می کنند و تنها کافی است که دستگیره آن را گرفته و به سمت مخالف بکشید.

برای نصبشان نیازی به تخریب دیوار نیست و به راحتی قابل نصب می باشند.

داشتن قیمت مناسب نسبت به درب های ضد سرقت نیز از دیگر عواملی است که آن ها را به بهترین گزینه برای خرید تبدیل کرده است.

درب  های آکاردئونی با مدل ها و طرح های مختلف تولید می شوند وتعیین قیمت آنها نیز بستگی به اندازه و طرح درب ها دارد.  درب 3 گل، 4 گل و 5 گل از جمله انواع درب های آکاردئونی هستند. منظور از گل، 2 ردیف لوزی افقی است که به صورت موازی روی حفاظ ساخته می شود. هرچه تعداد گل های حفاظ آکاردئون بیشتر باشد، امنیت آن نیز بیشتر است. بهترین نوع حفاظ پشت درب آپارتمان، درب آکاردئونی تمام گل است که 4 لایه تسمه عمودی دارد و شما می توانید خیال خود را از بابت امنیت ساختمانتان راحت کنید.

درب آکاردئونی آهنی 4695849854894518548

پس به طور خلاصه می توان گفت، خرید درب آکاردئونی آهنی، بنا بع دلایلی که در زیر ذکر خواهیم کرد به شدت توصیه می گردد:

از دیگر کاربردهای درب آکاردئونی استفاده از آنها به عنوان درب پارکینگ می باشد، چرا که  استفاده از آنها به عنوان درب پارکینگ مزایای زیادی دارد. از جمه این که  دید دو طرفه وجود دارد. درب‌های آهنی معمولاً دید مناسبی ارائه نمی‌دهند و درب‌های شیشه‌ای هم امنیت چندانی ندارند. درب‌های آکاردئونی باعث می‌شوند تا ضمن حفظ نور مناسب برای داخل پارکینگ و دید دوطرفه، امنیت پارکینگ هم به طور کامل تامین شود.

از حفاظ های آکاردئونی می توان به عنوان حفاظ پنجره نیز استفاده کرد. امروزه برای داشتن ویوی بهتر و هم چنین نورگیری بالا مهندسان پنجره های بزرگی را طراحی می کنند بنابراین در مواقعی که صاحبخانه در منزل نیست از این حفاظ آکاردئونی که از قسمت داخلی ساختمان نیز نصب می شوند استفاده می نمایند تا در زمان سفر خیالشان از امنیت ساختمان خود آسوده باشد.با مجموعه حفاظ ثامن امنیت ساختمانتان تضمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.