به این نوشته امتیاز بدهید post

حفاظ شاخ گوزنی پس از طی مراحل ساخت و جوشکاری بایستی حتما با استفاده از رنگ های مرغوب و با کیفیت مورد رنگ آمیزی قرار گیرد تا علاوه بر افزایش طول عمر و ماندگاری آن به واسطه جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی آهن، نمای ویژه ای نیز به ساختمان های شما ببخشید. حفاظ ثامن این امکان را به مشتریان خود می دهد تا مطابق با سلیقه شخصی خود و قطعا متناسب با نوع درب و نمای ساختمان خود رنگ دلخواه را سفارش داده و پس از ساخته و پرداخته شدن توسط نیروهای خبره و ماهر در اسرع وقت تحویل بگیرند.

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی 418548548548574

چندین نکته وجود دارند که حتما بایستی مورد توجه قرار گیرند:

نکته اصلی که باید به آن توجه نمایید اینست که این نوع حفاظ ها به هیچ وجه بعد از نصب رنگ آمیزی نمی گردند، این کار حتما بایستی قبل از سوار شدن روی دیوار پوشش رنگ مناسب را دریافت کرده باشد.

از آنجاییکه حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار و در محیط خارج از ساختمان،  نصب می گردند در معرض مستقیم تابش آفتاب، باد، باران، رطوبت قرار دارند بنابراین در جنس و کیفیت رنگی که برای این محصولات به کار می رود به هیچ عنوان نباید کوتاهی نمود، همانطور که ذکر شد در صورت از بین رفتن پوشش رنگ امکان رنگ آمیزی مجدد آن روی دیوارها نخواهد بود.

بد نیست قبل از آغاز مطلب رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی مروری کوتاه بر انواع رنگ های فلز موجود در بازار و اصول رنگ آمیزی صحیح فلزات داشته باشیم.

از انواع رنگ ها می توان به رنگ های روغنی و رنگ های پودری الکترواستاتیک کوره ای اشاره نمود.

رنگ های مایع روغنی محلول هایی هستند که غلظت بالایی دارند و برای رقیق سازی آنها از تینر استفاده می شود. برای رنگ کاری مایع از یکسری ابزار از جمله پیستوله که رنگ را روی سطوح می پاشد، غلطتک های آغشته به رنگ، یا قلم مو استفاده می شود. این روش رنگ آمیزی بنا به دلایلی چندان مناسب حفاظ های شاخ گوزنی نیست. چون این حفاظ ها در محیط بیرون نصب می گردند در برابر شرایط جوی دچار پوسیدگی می گردند مخصوصا که اگر با اصول صحیح رنگ آمیزی نشوند. از جمله معایب این روش رنگ آمیزی درصورت عدم رعایت اصول صحیح رنگ آمیزی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

رنگ های پودری الکترواستاتیک جرء رنگ های جدید و با کیفیت موجود در بازار می باشند که در صورت استفاده از این نوع رنگ آمیزی می توانید از عدم زنگ زدگی و پوسیدگی حفاظ های دیوار خود برای طولانی مدت اطمینان حاصل نمایید. این روش رنگ آمیزی مختص فلزات بوده و برای رنگ آمیزی قطعات صنعتی و ساختمانی  و به روش جذب الکتریسیته به کار می رود. در این روش فلز مورد نظر در داخل کابین ها یا اتاقک هایی قرار می گیرد و پس از پاشش رنگ پودری به سطح فلز که به کمک الکتریسیته انجام می گیرد، این رنگ به طور کامل جذب شده  و سپس به مدت 15 دقیقه در کوره ای به دمای 200 سانتی گراد قرار می دهند تا کامل پخته شود. به همین دلیل است که این رنگ ها به هیچ عنوان از روی فلزات کنده نشده و ماندگاری بسیار بالایی در شرایط مختلف جوی دارند.

یکی دیگر از نکات رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی که بایستی مورد توجه قرار گیرد این است که قبل از آغاز به رنگ آمیزی سطوح فلزات را باید از تمامی برجستگی ها و فرورفتگی ها و خلال و فرج ها عاری سازیم. بدین منظور روش های متعددی وجود دارد.

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی 16541695847968495841

شستشوی حفاظ های شاخ گوزنی:

این عمل با روش های مختلفی از جمله ترکیب آب و مواد شوینده خاص، اسیدهای قلیایی، شستشو با کارواش با مواد سیلیسی و همچنین استفاده از روش پاکسازی با کمک میکسرهایی که ناخالصی ها را از سطوح پاک می نمایند، صورت می گیرد.

بهترین روش برای شستشوی حفاظ های شاخ گوزنی اینست که  آنها را در وان های مخصوص حاوی آب و مواد شوینده قرار داده با موتورهای پمپ کننده، مواد موجود داخل وان را به گردش درآورده و باعث زدودن تمام ناخالصی ها از سطح شاخه ها می گردند و پس از خشک شدن وارد مرحله رنگ آمیزی می گردند.

رنگ آمیزی حفاظ های شاخ گوزنی:

این حفاظ ها به دلیل این که اولا شاخه ای می باشند ثانیا شاخه های متعددی دارند و ثالثا سطح صاف و همواری ندارند و نهایت اینکه در محیط بیرون و در معرض باد و باران و آفتاب قرار دارند، انتخاب رنگ مناسب و اعمال آن روی این سطوح فلزی یکی از سختترین مراحل تولید حفاظ های شاخ گوزنی می باشند. متاسفانه در برخی کارگاه ها برای کاهش هزینه های رنگ آمیزی از روش رنگ آمیزی با پیستوله و غرق کردن این فلزات در رنگ های روغنی استفاده می کنند که کاری چندان پسندیده نیست چون علاوه بر نپوشاندن کل سطوح با رنگ به طور یکنواخت، با کوچک ترین تغییرات فصلی نیز رنگ های اعمال شده از بین رفته و باعث زنگ زدگی و پوسیدگی فلزات و نهایت زشت دیده شدن نمای ساختمان می گردد.

برای رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین و ایده آل ترین روش ها، استفاده از رنگ های الکترواستاتیک کوره ای است چرا که اولا به دلیل روش رنگ آمیزی که با الکتریسیته می باشد رنگ به تمامی سطوح فلز نفوذ نموده و پس از قرار گرفتن در کوره و به عبارتی پخته شدن آن، رنگ مقاوم، صاف و شفاف حاصل می گردد. یکی از ویژگی های مهم این نوع رنگ آمیزی همانطور که گفته شد مقاومت بالای آنها در برابر شرایط جوی و قابل استفاده بودن آن در هر شرایطی می باشد، همچنین می توان رنگ های الکترواستاتیک را در هر طیف رنگی اعم از تیره، روشن، صاف، براق، طرح دار تهیه و استفاده نمود.

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی 1684596849684198418

در هنگام خرید حفاظ های شاخ گوزنی با داشتن اطلاعات زیر در رابطه با رنگ های الکترواستاتیک اقدام به خرید نمایید:

شرکت تولیدی حفاظ ثامن با رعایت تمامی اصول ساخت و رنگ آمیزی انواع حفاظ های روی دیوار از جمله حفاظ شاخ گوزنی، محصولاتی سالم و معتبر به شما تحویل خواهند داد و شما با اطمینان خاطر می توانید از این شرکت خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.