نصب حفاظ یکی از روش های پیشگیرانه برای محافظت از املاک و افراد در برابر سارقین می باشد. بدین منظور انواع حفاظ پنجره طراحی و ساخته می شوند که افراد بسته به سلیقه و البته هزینه ای که تمایل به پرداخت دارند، حفاظ مورد نظر خود را انتخاب می نمایند. قیمت ساخت، حمل و نصب انواع مختلف حفاظ ها متغیر می باشد به عبارتی عوامل مختلفی روی قیمت نهایی حفاظ ها تاثیر می گذارند. پس بهتر است برای اینکه در پایان کار از هزینه ساخت این سازه ها غافلگیر نشوید، در همان ابتدای کار با متخصصان این حرفه در حفاظ ثامن مشورتی هر چند کوتاه در رابطه با برآورد هزینه کلی داشته باشید تا هزینه های پیش بینی نشده از سوی شما، حساب و کتابتان را بهم نریزد. البته بهتر است این نکته را بدانید که حفاظت از ساختمان و برقراری امنیت ارزش هزینه کردن برای ساخت انواع حفاظ ها را دارد. در واقع شما برای حفظ جان و مال و همچنین آرامش خود این هزینه را صرف می نمایید. حفاظ پنجره آهنی از دیرباز برای پنجره ها به کار برده می شد و حتی امروزه نیز یکی از پرطرفدارترین نرده و حفاظ ها می باشند. ولی با پیشرفت تکنولوژی امروزه شکل ظاهری حفاظ ها تغییر اساسی کرده است. یکی از انواع حفاظ های زیبایی که امروزه به وفور استفاده می شوند حفاظ  فرفورژه می باشد، که در محاسبه قیمت نهایی کارهای مختلف از آن نیز تفاوت هایی وجود دارد، به همین دلیل شبهات زیادی به بار آورده است. در مطلب زیر عوامل متعدد تاثیرگذار بر قیمت حفاظ ها را مورد بررسی قرار می دهیم تا برای شما خوانندگان محترم همه چیز روشن و واضح گردد.

حفاظ پنجره 798796845845458584

عوامل موثر در تعیین قیمت حفاظ پنجره فرفورژه:

مقدار مواد مصرفی: قطعا در محاسبه هزینه هر نوع نرده یا حفاظی وزن مواد به کار رفته در ساخت آنها حرف اول را می زند. به عنوان مثال در ساخت نرده های آهنی میزان آهن مصرف شده به کیلوگرم حساب شده و به قیمت روز محاسبه می گردد. قطعا در صورت بزرگتر بود ابعاد پنجره تان میزان آهن مصرفی نیز افزایش یافته و بالطبع قیمت نهایی آن نیز بیشتر خواهد شد. در رابطه با حفاظ های پنجره فرفورژه نیز اینگونه است، به عنوان مثال وزن و کیفیت پروفیل های به کار رفته در این حفاظ ها تعیین کننده ی اصلی قیمت آنها می باشند و طبیعتا هر سازنده ای بر اساس متراژ و وزن پروفیل های مصرفی قیمت نهایی را اعلام می کند.

پیچیدگی های طرح های روی حفاظ های فرفورژه: با یک نگاه ساده به ساختمان های اطراف خود پی به تنوع حفاظ پنجره مورد استفاده در آپارتمان ها خواهید برد، همه حفاظ های آهنی به یک شکل و طرح  نیستند، انواع حفاظ ها اعم از حفاظ های استیل، نرده های آهنی ساده، و حفاظ های پنجره فرفورژه وجود دارند که قطع به یقین همگی آنها قیمت متفاوتی دارند. بدیهی است که ساخت یک نرده ساده وقت، انرژی و خلاقیت کمتری نیاز خواهد داشت در صورتی که حفاظ فرفورژه زمان و انرژی زیادی از نظر طراحی و ساخت مصرف می کند. و در صورت ارائه طرح خاص از سوی مشتری قطعا قیمت آن نیز افزایش می یابد. دو عامل مهم دیگر در تعیین قیمت این حفاظ ها طراحی پیچیده و تراکم بالای آن هاست، که هر چه طرح پیچیده تر و تراکم بالاتر، میزان مواد مصرفی بیشتر و به دلیل درخواست کارهای پیچیده با ظرافت های زیاد، دستمزد ساخت و بنابراین  قیمت بالاتر خواهد بود. پس تا اینجا روشن شد که جنس سازه، وزن و طرح آن سه فاکتور مهم در محاسبه هزینه ها می باشند.

حفاظ پنجره 78979684854854

روش رنگ آمیزی: یکی از مهم ترین مراحل ساخت حفاظ های فرفورژه مرحله رنگ آمیزی آن هاست که به دلیل داشتن منافذ و ریزه کاری های زیاد کاری بس سخت بوده و نیاز به دقت بالا دارد، از طرفی بسته به نوع رنگ بکار رفته هزینه ساخت نیز متغیر خواهد بود امروزه یکی از بهترین رنگ های مورد استفاده برای انواع فلزها استفاده از رنگ های پودری کوره ای الکتروستاتیک است که هم از نظر کیفیت و هم مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش و هم ماندگاری و طول عمر محصول شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. در صورت استفاده از این روش رنگ آمیزی به جای رنگ های مایع روغنی، قطعا در هزینه نهایی موثر خواهد بود.

هزینه های جانبی مثل حمل و نقل: از آنجاییکه تمامی دستگاه ها از جمله دستگاه جوش و سایر ابزار آلات قابل حمل به محل مورد نظر نیستند، بنابراین پس از اندازه گیری ابعاد، بقیه مراحل ساخت و رنگ آمیزی در کارگاه های آهنگری صورت می گیرد و پس از اتمام کار محصول به محل ارسال و نصب می گردد. یکی از هزینه های دیگری که در قیمت حفاظ پنجره فرفورژه تاثیر می گذارد هزینه حمل و نقل است، در صورت دور بود مسافت بین محل ساخت و محل نصب هزینه نیز بیشتر خواهد بود، هزینه نصب برای نصاب نیز جداگانه در نظر گرفته می شود. تنها نکته ای که در اینجا مطرح است اینست که، در صورت ثبت سفارش های زیاد می توانید  با پرداخت یکجای هزینه های جانبی مقدار کمی از هزینه های نهایی بکاهید. پس برای صرفه جویی در قیمت نهایی بهتر است در همان ابتدای کار تمامی جوانب را سنجیده و همه محصولاتی که برای راه پله ها، درب های فرفورژه، حفاظ های بالکن  نیاز دارید را یکجا سفارش دهید تا مجبور نشوید چندین بار هزینه ارسال را پرداخت نمایید.

حفاظ پنجره 5879874664756789786

نکته: همانطور که می دانید فرفورژه انواع مختلف از جمله فرفورژه گلدار و خام دارد  که بسته به طرحی که روی آن پیاده سازی می شود  و میزان کاری که روی آن صورت می پذیرد قیمت آن متفاوت می باشد به عنون مثال قیمت گل نرده فرفورژه می توانداز 160 هزار تومان تا حدود 330 هزار تومان و حتی بالاتر و یا پایین تر متغییر باشد. شما می توانید قیمت فرفورژه کیلویی را که به نرخ روز محاسبه می گردد از شرکت های مربوطه از جمله شرکت حفاظ ثامن پرس و جو نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.