به این نوشته امتیاز بدهید post

ساختار درب آکاردئونی

به علت وجود فلزهای بسیار محکم و قوی چون آهن و در برخی مواقع فولاد در ساختار درب آکاردئونی، این سازه ها در عین داشتن ظاهری ساده به عنوان یکی از مستحکم ترین و بادوام ترین سازه ها به شمار می آیند که امکان ورود سارقان به محل مورد نظر را به میزان زیادی کاهش داده و امنیت ساختمان را چندین برابر افزایش می دهند. در واقع ساختار درب آکاردئونی یک نوع حفاظ و گارد امنیتی است که معمولا در جلوی درب ورودی ساختمان های مختلف اعم از مسکونی، اداری و تجاری یا حتی خانه های ویلایی نصب می گردد و به دلیل شباهتی که به ساز آکاردئون دارند به این اسم خوانده می شوند.

درب آکاردئونی 4684584158415471

ساختار درب های آکاردئونی:

در حالت کلی ساختار درب آکاردئونی از یک چهارچوب آهنی که به شکل پروفیل تهیه می گردند، تشکیل شده است. که  درون این پروفیل ها را با استفاده از طرح های افقی، عمودی و یا قوس دار طراحی می نمایند. برای حرکت راحت درب آکاردئونی یک ریل آهنی چرخدار نیز در قسمت بالایی درب تعبیه می شود. تا درب به راحتی باز و بسته شود. این ریل وزن درب آکاردئونی را تا حدود زیادی تحمل می نماید. در قسمت پایینی درب ریلی به عنوان بخش راهنمای حرکت درب تعبیه شده است که میله راهنمای متصل به درب در داخل این ریل قرار گرفته است.

پس با توجه به نقش مهمی که برای ریل ها ذکر شد حتما باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشند. تا بتوانند وزن درب را تحمل کرده و جابجا نمایند و مهمتر اینکه به سرعت دچار فرسودگی نشده و نیازمند تعمیر نگردند. از دیگر مراحل حساس نصب این ریل ها در محل دقیق خود می باشد. چرا که در صورت نصب اشتباه ریل نه تنها باز و بسته شدن درب با مشکل مواجه خواهد شد. و حتی ممکن است درب قفل شده و یا اصلا باز و بسته نشود. بلکه ریل نیز به مرور زمان و به سرعت دچار فرسایش و تخریب خواهد شد.

امنیت درب آکاردئونی

از آنجایی که در ساختار هر نوع درب آکاردئونی چه آهنی، چه چوبی و چه شیشه ای ریل ها یکی از عناصر اصلی ساختمان آن می باشند. پس باید در انتخاب با کیفیت ترین آنها نهایت تلاش خود را بنمایید. از دیگر اجزای مهم در ساختار این سازه ها تسمه های فلزی می باشند. که بوسیله پیم های فلزی به یکدیگر وصل شده  و در قاب فلزی قرار می گیرند و به صورت ریلی حرکت می کنند.

یکی از مهم‌ترین اجزایی که در برقراری ایمنی درب بسیار اهمیت دارد قفل آن است. که معمولاً قفل این نوع درب ها به شکل روکار و در طرح های جدیدتر و نوین تر از قبل استفاده می گردند. امکان نصب قفل توکار نیز در این سازه ها وجود دارد. که امنیت کلی درب را تا حدود زیادی افزایش می دهند. جنس دستگیره های به کار رفته در این درب ها نیز معمولاً از جنس فلز می باشد.

درب آکاردئونی 46485847545884584

کیفیت درب آکاردئونی کشویی:

کیفیت ساختار درب آکاردئونی در درجه اول با جنس آهن و کیفیت تجهیزاتی چون تسمه ی به کار رفته در ساختمان آن و در درجه دوم با نوع ساخت آن سنجیده می شود.
گاهی اوقات برخی سازندگان از تسمه هایی که از ضایعات ساخته شده است. در ساختار این درب ها استفاده می کنند که کیفیت کار را تا حدود زیادی می کاهند. ابعاد تسمه نیز در ساختار این درب ها مهم است. به طور استاندارد از ابعاد 5 در 20 این تسمه ها در ساخت درب های آکاردئونی استفاده می نمایند.

تیرک های طرفین درب های آکاردئونی نیز باید حتما در ابعاد استاندارد که معمولا از جنس قوطی های 40 در 50 می باشند ساخته شوند. ریل های پایین و بالا نیز هم از نظر راحتی باز و بسته شدن و هم از نظر امنیت مهم می باشند. که این مورد هم معمولاً با استفاده از ورق های 3 میل انجام می گیرند.

در اصل ساختار کلی درب های آکاردئونی یکسان است. و تنها تفاوت در شکل نرده های آن ها می باشد. ( هر چه تعداد نرده ها بیشتر امنیت خانه نیز بیشتر می گردد).

درب آکاردئونی استاندارد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ساختار درب آکاردئونی استاندارد باید دارای شرایط زیر باشد تا بتوانند امنیت بالایی را برای محل مورد نظر ایجاد کند:

مکانیزم باز و بسته شدن ریلها در انواع مختلف درب های آکاردئونی متفاوت است. به عنوان مثال در برخی از این نوع درب ها، ریلها ساده و فلزی هستند. که درب داخل آن عقب و جلو می رود که به آن ریلهای ساده یا ریلهای کشویی گفته می شود. این ریلها نیز بسته به کشور سازنده آنها، ابعاد و جنس مواد اولیه سازنده آن متفاوت می باشند.

درب آکاردئونی 41658469488947784658415

از جمله مزایای این حفاظ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکته مهم : برای روان سازی ریل ها بهتر است هر چند ماه یکبار آنها را روغن کاری نمایید.

درب های آکاردئونی در حالت کلی مقاومت بالایی دارند و نیاز به مراقبت و رسیدگی خاصی ندارند. اما  برای ماندگاری بیشتر ریلهای این دربها و روان تر کار کردن آنها هر چند وقت یکبار آنها را روغن کاری نمایید.

طراحی و رنگبندی های ریل ها

یکی از مهم ترین  و بهترین ویژگی ها و مزایای درب های آکاردئونی ساخت و تولید آنها در رنگ های متفاوت است. بطوریکه که می توانید بسته به سلیقه و متناسب با دکوراسیون ساختمان خود رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید. در کارگاه حفاظ ثامن می توانید از کیفیت رنگ های استفاده شده. در رنگ آمیزی درب ها و ریل ها اطمینان حاصل نمایید. چون از رنگ های پودری کوره ای الکتروستاتیک برای رنگ آمیزی آنها استفاده می شود. که از دوام و استحکام بالایی برخوردار می باشند و در شرایط جوی مختلف دچار خوردگی یا پوسیدگی نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.