به این نوشته امتیاز بدهید post

نرده راه پله یکی از مهم ترین اجزای هر خانه ای است که طراحی و ظرافت آنها تاثیر شگرفی بر زیبایی و جذابیت راه پله ها می گذارد. در طراحی دکوراسیون منزل می توان  حتی با یک تغییر کوچک در جزئیات کلی زیبایی خلق کرد، هر گوشه ای از خانه می تواند طوری طراحی شود که با کل دکوراسیون داخلی آن هماهنگ باشد. پس بهتر است از هر فرصتی برای تکمیل زیبایی منزل تان استفاده کنید.  زیباسازی نرده راه پله یکی از این فرصت ها برای طراحی است. در نگاه اول معمولا این سازه ها فقط به عنوان محافظ دیده می شوند، اما شما می توانید آن را از منظر زیبایی شناسی نیز ببینید، با انتخاب صحیح مدل نرده ها برای راه پله شما می توانید به دکوراسیون داخلی ایده آل منزل خود نزدیک شوید.

معمولا نرده راه پله بیشتر به منظور حفظ ایمنی در زمان بالا یا پایین رفتن از پله‌ ها طراحی می‌ شوند و در عین حال از آسیب رسیدن به افراد و یا پرت شدن کودکان به پایین جلوگیری می کنند. پس کار اصلی این حفاظ ها محافظت از افراد در مقابل خطراتی است که ممکن است در زمان عبور از پله‌ ها پیش آید. با این حال نرده‌ ها فقط برای حفاظت نیستند، بلکه همان طور که گفته شد در زیبایی فضا نیز موثر هستند و می توان با به کار گیری خلاقیت، از آن ها یک اثر هنری ساخت و جذابیت فضا را چند برابر کرد.

زیباسازی نرده راه پله 4584718418541414

ایده های طراحی نرده راه پله

به روش های متنوعی که مربوط به ساخت این سازه ها می شود می توان فضای جذاب و چشم گیری را در محل های مختلف ایجاد نمود. علاوه بر خلق یک اثر در طراحی نرده های راه پله تنها با یک متربال مثل چوب، فلز، شیشه یا استیل، یکی دیگر از انواع روش های زیباسازی نرده راه پله ها استفاده از متریال های ترکیبی مثل ترکیب چوب و فلز یا استیل با شیشه در ساخت انواع نرده های راه پله هاست. به عنوان مثال با یک تغییر شکل ساده در ساخت پروفیل های نرده های فلزی ساده در اشکال و طرح های هندسی متنوع می توان به زیبایی نرده ها دوچندان افزود، معمولا نرده های فلزی ساده برای فضاهای مدرن و ساده گزینه مناسبی می باشند، یا انواع دیگر نرده های فلزی مثل فرفورژه که به دلیل تنوع طرح و سبک امروزه به یکی از پر طرفدارترین سازه ها تبدیل شده اند، که به دلیل طرح های نامنظم و خلاقانه مختلفی که می توان روی آنها پیاده سازی نمود انواع و اقسام مدل ها را می توان در این نوع نرده ها مشاهده نمود، که با رنگ آمیزی آنها به صورت ترکیبی با چند رنگ متنوع و انجام پتینه کاری می توان خانه ای شیک و مجلل را برای خود ساخت.

نرده راه پله CNC نیز از دیگر انواع نرده های زیبا و خاص می باشد که به دلیل وجود دستگاه های خاص برای ایجاد طرح های متنوع روی نرده ها، هیچ محدودیتی در ایجاد مدل های دلخواه وجود ندارد. استفاده از نرده راه پله CNC هم جنبه زیبایی دارد و هم باعث امنیت بیشتر در ساختمان میشود .

از دیگر روش های زیباسازی نرده راه پله می توان به انواع زیر اشاره کرد:

نرده های توری

در این نوع از راه پله ها  سازه فلزی اطراف پله ها به شکل یک شبکه توری که دورتا دور پله ها را فرا گرفته است طراحی شده است که یک شکل خاص به ساختمان بخشیده و نور را به راحتی از خود عبور داده و فضای راه پله را نیز  روشن می کنند می توان گفت این طرح یکی از خلاقانه ترین روش ها و المان ها برای ساخت نرده می باشد.

استیل سفارشی

با طراحی یک راه پله منحنی با به کار بردن نرده های استیل می توان یک جذابیت بصری به سبک روستیک صنعتی را رقم می زند. این نوع طراحی در عین حال که زیبایی خاص و  جلوه ای متفاوت و زیبا را به ارمغان می آورد، بسیار ایمن نیز می باشد.

 

زیباسازی نرده راه پله 4848458415415415

طراحی مینیمالیست نرده

این اثر با ترکیب قطعات چوب و فلز بصورت صاف و ظریف حاصل می گردد که می تواند یک راه پله معاصر به سبک مینیمالیستی را خلق کند.

نرده فلزی آبی

شما می توانید با روکش دار کردن نرده های آهنی راه پله که به صورت ترکیبی از  میله های آهنی و ورق های فلزی سوراخ دار تولید شده اند، به رنگ آبی یک نقطه ای کانونی در فضا ایجاد کنید. این سازه ها به راحتی نور را ازمیان طبقات و راه پله ها عبور داده و زیبایی خاصی به فضا می بخشند.

استفاده از اشکال هندسی

شما با زیباسازی نرده راه پله خود به اشکال هندسی متنوعی چون مربع که جذابیت خاصی نیز به منزل شما خواهد بخشید، از طرفی دیگر می توانید نرده ای متفاوت خلق کنید که از این فضاها برای قرار دادن کتاب ها و یا لوازم دکوری دیگر استفاده نمود و جلوه بصری ویژه ای را به وجود آورد.

نرده های شیشه ای

با استفاده از ورقه های ضخیم شیشه به جای نرده می توان از نصب نرده های معمولی راه پله چشم پوشی کرد. این طرح جلوه ای مدرن و شیک را رقم زده و نور را نیز به راحتی عبور می دهد.

طراحی روستیک مدرن

راه پله های چوبی به شکل معلق و شناور ایده ای روستیک و مدرن هستند که در بسیاری از منازل به کار گرفته می شوند. در اینگونه راه پله ها می توانید با استفاده از نرده های میله ای سازه ای فلزی و زیبا ایجاد نمایید.

 

زیباسازی نرده راه پله 18574185418418

طراحی کلاسیک نرده

در صورتی که منزل شما یک راه پله اصلی دارد، بهتر است جزئیات و ظرافت زیاد از جمله ترکیب رنگ های مختلف یا ترکیب متریال های مختلف را در طراحی نرده ها به کار ببرید به عنوان مثال رنگ سفید و چوب کاری های ظریف سبک کلاسیک زیبایی رقم زده که با رنگ مشکی کنتراست زیبایی را ایجاد می نماید.

چندین ایده جالب برای تزئین راه پله ها

روش های متنوع دیگری نیز وجود دارند که می توان با استفاده از آنها راه پله ها را به بهترین روش ممکن جذاب و زیبا نشان داد. یکی از انواع روش های زیباسازی  نرده راه پله منزل استفاده از گیاهان طبیعی که به دور نرده ها پیچیده می شوند است،  با این کار شما می توانید فضایی متفاوت و ایده آل را در فضای راه پله های خود بوجود آورید.

رنگ آمیزی پله ها با رنگ های متفاوت و متناسب با دکوراسیون داخلی منزل یکی دیگر از راه های تزئین راه پله هاست. با نورپردازی راه پله ها نیز می توان سادگی چهره آنها را حسابی عوض کرده و با بخشیدن جذابیت خاص به راه پله ها از راه رفتن روی آنها نیز لذت برد. استفاده از فرش های ایرانی خاص برای پاگردها، پهن کردن فرش در پله ها یا آویزان کردن تابلوهای خاص در دیوارهای اطراف راه پله و یا استفاده از جاگلدانی های زیبا روی نرده های فلزی نیز ایده های جالبی برای زیباسازی نرده راه پله می باشد.

شما می توانید برای سفارش انواع نرده های فلزی از جمله نرده های فرفورژه یا ساده به کارخانه های تولید صنایع فلزی حفاظ ثامن مراجعه نموده و درخواست خود را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.