یکی از مهم ترین مسائلی که در بحث مهم ساختمان سازی علی الخصوص ساختمان های شخصی ساز که معمولابین یک تا چهار طبقه هستند مطرح است، بحث مهم امنیت است که امروزه با روش های متنوعی این امکان فراهم شده است. یکی از انواع روش های برقراری امنیت هر ساختمان و یا منطقه مسکونی استفاده از حفاظ های روی دیوار می باشد که یکی از انواع آنها نرده مدل شمشاد یا خاردار می باشد.

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی راه کارهای متنوعی برای ایجاد امنیت وجود دارد که از جمله آنها می توان به استفاده از انواع قفل های هوشمند، درب های ضد سرقت، انواع حفاظ های آهنی مثل درب های آکاردئونی، حفاظ پنجره، بالکن و حفاظ های روی دیوار اشاره کرد. حفاظ ثامن به شما توصیه می کند برای برقراری امنیت خانه، باغ و یا محیط کار خود از تدابیر امنیتی ویژه ای چون استفاده از نرده مدل شمشاد بهره ببرید تا دست هر سارقی را از نفوذ به ملک و املاک خود کوتاه نمایید.

 

نرده مدل شمشاد یا خاردار 874184198418541854185

 

ویژگی های نرده مدل خاردار یا حفاظ شمشاد:

ساختار حفاظ مدل شمشاد:

حفاظ مدل شمشاد از لحاظ هندسه و قرار گیری قطعات در نوع خود بی نظیر بوده و به عبارتی یک نوآوری بشمار می آید به گونه ای که قالب هندسه آن به شکل حرف V لاتین می باشد و قرارگیری نیزه های آن نیز از پایین به بالای آن رو به طرفین به شکل تقریباً عمودی است. عمود بودن تعداد زیادی نیزه در طول سطح دیوار در پهنای نیم متر خطر بسیار زیادی را برای سارقین و ورود غیرمجاز افرادی که قصد بالا آمدن از دیوار و گذر از این حفاظ را دارند ایجاد می کند. همچنین نرده مدل شمشاد یا خاردار از لحاظ تراکم دارای تعداد زیادی نیزه بوده که با استفاده از جوش CO2 به یکدیگر بخوبی متصل شده اند، جوش CO2 باعث می شود فشار وارده به قسمت های مختلف این مدل از ناحیه اتصالات بخوبی تحمل و دفع شود و به همین دلیل است که مدل شمشاد مقاومت حداکثری را از خود در برابر فشار و تکان های وارده نشان می دهد.

 

نرده مدل شمشاد یا خاردار 484841841418518548

 

رعایت اصل نفوذ ناپذیری در حفاظ شاخ گوزنی مدل شمشاد (خاردار)

با توجه به اینکه پهنای استاندارد هر دیواری حدود 20 الی 30 سانتی متر است، حفاظ مدل شمشاد با پوشش پهنایی تا 50 سانتی متراجازه قرار گرفتن هیچ سارقی را روی دیوار نمی دهد. در واقع در تعریف حفاظ ایده آل از لحاظ نفوذ ناپذیری می توان گفت حفاظی که تا بیشترین حد اجازه بالا آمدن و نفوذ به بالای دیوار و قرار گیری بر روی سطح دیوار را به افراد برای ورود غیر مجاز ندهد حفاظ ایده آل نامیده می شود. از طرفی سارقین برای بالا آمدن و قرار گرفتن روی سطح دیوار نیاز به گرفتن بخشی از حفاظ دارند که به دلیل اینکه نرده مدل شمشاد یا خاردار از میلگرد دارای خارهای برنده ساخته شده است که امکان لمس و یا گرفتن حفاظ با دست را ناممکن می سازد، بنابراین از خاصیت بازدارنگی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

شستشو و پاکسازی پیش از رنگ

همانند سایر محصولات تولیدی حفاظ ثامن مدل شمشاد نیز، پیش از رنگ آمیزی به طور کامل با مواد مخصوص شستشو داده می شود تا  مواد اضافه و چربی ها به طور کامل پاکسازی شوند، تا مرحله رنگ آمیزی به درستی و تمیز صورت گیرد طوری که بر ماندگاری محصول نیز افزوده شود.

پوشش رنگ الکترواستاتیک

برای رنگ آمیزی نرده مدل شمشاد یا خاردار از رنگ کوره ای الکترواستاتیک که ماندگاری و مقاومت بسیار بالایی را در برابر شرایط مختلف آب وهوایی دارد استفاده می شود که می توان طیف رنگ های مختلفی را برای مدل شمشاد اجرا نمود که از انواع آن ها می توان  قهوه ای سوخته و روشن، سفید،کرم، مشکی، زرد، سبز ، قرمز و … را نام برد ولی لازم است این نکته ذکر شود که رنگ های تیره درمواجه با شرایط مختلف آب وهوایی عملکرد بسیار بهتری نسبت به رنگ های روشن و مخصوصا سفید از خود نشان می دهند. بدین منظور قطعات حفاظ را در اتاقک هایی قرارداده و به مدت 20 دقیقه در دمای 200 درجه سانتیگراد قرار می دهند تا رنگ به روش الکتریسته روی محصولات پاشیده شود.

 

نرده مدل شمشاد یا خاردار 787486418541847185471587

 

پوشش کف حفاظ شاخ گوزنی مدل شمشاد ( خاردار )

برای پوشش کف مدل شمشاد، از پروفیل های 30.20 میلی متری استفاده می شود که این پروفیل ها در ابعادی به طول 2 متر تهیه می شوند که قطعات ساخته شده مدل شمشاد روی آنها قرار داده و با استفاده از جوش  به هم متصل می شوند .

سایز های تولید شده حفاظ شاخ گوزنی مدل شمشاد (به ارتفاع)

نرده مدل شمشاد یا خاردار در ارتفاع های متغییر ساخته و تولید می شوند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

ارتفاع 50 سانتی متر که برای دیوارهایی با ارتفاع بلند و استفاده برروی حفاظ های قدیمی با پایه های ایستاده و از پیش کار شده مناسب می باشد.

ارتفاع 60 سانتی متر که  برای دیوارهایی با ارتفاع بلند مناسب می باشد.

ارتفاع 70 سانتی متر که برای دیوارهایی با ارتفاع نسبتاً بلند و متوسط مناسب می باشد.

ارتفاع 80 سانتی متر که برای دیوار هایی با ارتفاع متوسط ( اکثر دیوار ها ) مناسب است.

ارتفاع 90 سانتی متر که برای دیوارهایی با ارتفاع متوسط و نسبتاً کوتاه مناسب می باشد.

ارتفاع 100 سانتی متر که برای دیوار هایی با ارتفاع کوتاه مناسب می باشد

و حفاظ های با ارتفاع 120 سانتی متر که برای دیوارهایی با ارتفاع کوتاه و یا خیلی کوتاه مناسب می باشند.

ولی  در کشور ما از آنجایی که ارتفاع بیشتر دیوارها اندازه ی متوسطی دارند به این معنی که نه چندان کوتاه و نه خیلی بلند هستند بنابراین سایز متناسب و استاندارد این قبیل دیوار ها در نرده مدل شمشاد یا خاردار ارتفاع 80 سانتی متر است. دلیل آن نیز ارتفاع و پهنای استاندارد آن متناسب با دیوار و همچنین قیمت مناسب تر آن نسبت به ارتفاع های بالاتر از این سایز می باشد.

چرا مدل شمشاد ( خاردار )

مدل شمشاد بنا به دلایل متعددی چون هندسه هدفمند و کاربردی و همچنین استفاده از  میلگردهای خاردار و جوش  CO2 در ساختار آنها و همچنین به کار بردن روش رنگ آمیزی الکترواستاتیک و طیف گسترده رنگ های عرضه شده در این مدل، دارا بودن سایز های مختلف که متناسب با ارتفاع و پهنای دیوار ها می باشند و همچنین قابلیت تولید آن ها متناسب به نیاز و سلیقه مشتریان و پهنای مناسب با سطح دیوار ورعایت اصول نفوذ ناپذیری از محبوبیت بالایی در میان افراد برخوردار بوده ویکی از پرطرفدارترین سازه ها می باشد.

برای کسب اطلاعات کافی در رابطه با نرده مدل خاردار و شمشاد می توانید با مشاوران این حوزه در حفاظ ثامن تماس حاصل نموده و راهنمایی های لازم را در رابطه با ساختار و هزینه این حفاظ ها دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.