به این نوشته امتیاز بدهید post

.مقدمه

امنیت هر ساختمان یکی از مهم ترین دغدغه هایی است. که ذهن هر فردی را به خود مشغول می نماید. چرا که آسایش و آرامش هر فردی در گرو برقراری امنیت آن فرد می باشد. امروزه راه های متنوعی برای این امر وجود دارد که یکی از راحتترین و البته مقرون به صرفه ترین آنها استفاده از انواع حفاظ های فلزی از جمله حفاظ های روی دیوار، درب های آکاردئونی، حفاظ های پنجره و بالکن می باشد. یکی از اولین سدهای دفاعی که می تواند از ورود افراد غریبه به ساختمان ممانعت کند. استفاده از حفاظ های روی دیوار می باشد. از میان انواع سازه های به کار رفته برای دیوار ها حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی جزء بهترین و ایمن ترین آنها شناخته می شود.

حفاظ شاخ گوزنی در زمره بهترین نوع حفاظ های روی دیوار شناخته می شوند. که مزایای متعددی دارند، از جمله آنها می توان به استحکام بالا و مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف، زیبایی ویژه ای که به نمای ساختمان می بخشد. هزینه نگهداری و بازسازی پایینی که دارد. و مهمتر از همه امنیت بی بدیلی که به واسطه داشتن شاخک های در هم تنیده و تیز فراهم می آورد، اشاره نمود.

ویژگی شاخ گوزنی درختی

در این میان کارخانه های تولیدی حفاظ ثامن نوع جدیدی از این سازه ها به نام حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی را تولید می نمایند. که از نفوذناپذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد. همانطور که از نام این سازه ها پیداست الگوی این حفاظ ها درخت ها می باشند.

حفاظ درختی با ساختاری نسبتا متفاوت نسبت به حفاظ های قدیمی، با شکل و جنس بسیار عالی که از قطعات فلزی در اشکال مختلف خمکاری شده و توسط دستگاه های تیزرو بریده شده اند تشکیل شده است. سر این حفاظ های مدل درختی بسیار تیز و برنده می باشند. برای ساخت این حفاظ ها افرادی کار آزموده نیاز می باشند. که با کنار هم قرار دادن قطعات به صورت زنجیری آنها را به هم جوش زده و این حفاظ های متراکم در طول و عرض که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و زیبایی خاصی به نمای ساختمان می بخشند را تولید می کنند.

 

حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی 8546868698689687

 

مشخصات کلی مدل درختی:

در ساختار حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی از میلگردهای خاردار به عنوان سرشاخه ها و میلگرد قوی شماره 12 به عنوان تنه و شاخه های اصلی حفاظ استفاده می شود. به طور متوسط روی هر شاسی پروفیل دو متری با ابعاد 20 در 30 میلی متر، 4 درختچه کامل جای ساز می شوند. به همین دلیل خاصیت بازدارندگی این حفاظ ها بسیار بالا می باشد. برای جوش دادن قطعات سازه به هم از جوش CO2 که از کیفیت بالایی برخوردار است استفاده می شود.

همانند سایر محصولات تولید حفاظ ثامن برای رنگ آمیزی این محصول نیز از پوشش رنگ الکتروستاتیک با یک مرحله شستشوی پیش از رنگ استفاده می شود. که باعث بالا بردن دوام و ماندگاری زیاد این سازه ها در برابر شرایط جوی آب و هوایی می گردد. گفتنی است که این سازه ها در ارتفاع های 60، 80 و 100 سانتی متری قابل اجرا می باشد و قابلیت نورپردازی و گل آرایی برای زیبایی هر چه بیشتر این سازه ها نیز وجود دارد.

توضیح فنی هندسه حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی

حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی یکی از زیباترین و خاص ترین محصولات فلزی می باشد .که از درختچه های طبیعی الگو گرفته است.این مدل سازه از لحاظ شکل ظاهری، دقت و پیچیدگی در تولید، نسبت به سایر حفاظ ها متفاوت است. و زیبایی و گیرایی مختص خود را دارا می باشد. در ساختار این حفاظ تعداد زیادی شاخه در تمام جهات که همگی آنها نیز به بهترین شکل فرم داده شده اند. روی شاسی های پروفیلی تعبیه شده اند و شکل و قالب همه این شاخه ها نیز به صورت نیم دایره است. که در هر سوی تنه ها کار شده اند. این مدل حفاظ ها در پهنای 60 سانتی متری ساخته می شوند. که پهنای آنها نسبت به سطح دیوار بیشتر می باشد. بنابراین جایی برای ایستاندن فرد متجاوز روی دیوار وجود ندارد.

رعایت اصول نفوذ ناپذیری در حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی

گفته می شود از لحاظ نفوذ ناپذیری حفاظی ایده آل نامیده می شود. که تا حد امکان اجازه نفوذ و بالا آمدن افراد غریبه روی دیوار را ندهد. با توجه به پهنای 60 سانتی متری حفاظ مدل درختی نسبت به سطح کمتر دیوار. که حدودا بین 20 تا 30 سانتی متر است.

در ادامه میخوانیم…

این سازه ها به اندازه 15 تا 20 سانتی متر از لبه ی دیوار بیرون می آیند و مشخص است. که محلی برای قرار گیری روی سطح دیوار باقی نمی گذارند. و همین ویژگی خاصیت بازدارندگی بالایی را به حفاظ می دهد. به گونه ای که سارقین زمان بالا آمدن از دیوار با ردیفی از پیکان ها مواجهه می شود. که از لبه ی دیوار بیرون آمده و در جهت صورت و بدن آنها قرار گرفته است. همچنین استفاده و به کارگیری میلگرد خاردار در ساخت مدل درختی امکان لمس و یا گرفتن این حفاظ ها با دست را به صفر رسانده و خطر دو چندان را برای سارقان فراهم می آورد.

 

حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی.

 

اجزای موجود در حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد درساخت  تنه اصلی حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی از میلگرد قوی 12 میلی متر استفاده شده است. که از قدرت و استحکام بالایی برخوردار می باشد. که این مقاومت را به حفاظ درختی نیز انتقال می دهد. مابقی قطعاتی که به میلگردهای 12 میلی متر در مدل درختی منتهی می شوند. از نوع میلگردهای خاردار هستند. که تعداد قابل توجهی از این شاخه ها با استفاده از جوش co2 به تنه اصلی و دیگر شاخه های درختچه های مجاور متصل می شوند. در این مدل حفاظ به دلیل استفاده از میل گرد خاردار امکان لمس و یا گرفته شدن آن توسط سارقین وجود نداشته و بنابراین خاصیت بازدارندگی بالای آنها را سبب می شود.

استفاده از جوش co2

یکی از اصلی ترین ویژگی های این حفاظ ها اینست. که تمامی اتصالات در آنها از نوع جوش co2 می باشدکه به دلیل آلیاژ بسیار سخت جوش CO2 و عدم وجود هرگونه منفذ.استحکام و استقامت بالایی را به مدل درختی  می بخشد. این روش جوشکاری در مدل درختی باعث می شود. فشار وارده به قسمت های مختلف از ناحیه اتصالات بخوبی تحمل و دفع شود. و به این ترتیب در برابر فشار و تکان های وارده به سازه مقاومت حداکثری را از خود نشان دهد.

شستشو و پاکسازی پیش از رنگ

مدل درختی نیز مانند دیگر تولیدات حفاظ ثامن، به منظور پاکسازی از هر گونه مواد اضافه و چربی ها پیش از رنگ آمیزی کاملا با مواد مخصوص شستشو داده می شود. تا رنگ به بهترین شکل روی سازه قرار گرفته و ماندگاری و طول عمر بالایی داشته باشد.

پوشش رنگ الکترواستاتیک

پوشش رنگ به کار رفته در حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی از نوع رنگ الکترواستاتیک یا همان کوره ای است. که ماندگاری و مقاومت بالایی را در برابر شرایط مختلف آب وهوایی از خود نشان داده. و از طیف رنگ های متنوعی چون قهوه ای سوخته، قهوه ای روشن. سفید، کرم، مشکی، زرد، قرمز، سبز و… می توان برای رنگ آمیزی آنها استفاده کرد.

 

حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی 63486848863896878

 

سایزهای تولیدشده حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی (به ارتفاع)

این سازه ها در ارتفاع هایی متنوع که هر کدام برای دیوارهای با ارتفاع متفاوت مناسب می باشند. قابل تولید می باشند. به شما توصیه می شود برای اطلاع از ارتفاع استاندارد این حفاظ ها که متناسب با دیوار شما نیز باشد. با کارشناسان حفاظ ثامن مشورت نمایید، در زیر به چند مورد از سایزهای مختلف حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی اشاره می نماییم:

ارتفاع 60 سانتی متر: مناسب برای دیوارهایی با ارتفاع بلند و استفاده بر روی حفاظ های ایستاده قدیمی

ارتفاع 80 سانتی متر: مناسب برای دیوارهایی با ارتفاع متوسط که اکثر دیوارهای ساختمان های ما از نوع متوسط می باشند به عبارتی نه بسیار کوتاه و نه بسیار بلند می باشند.

ارتفاع 100 سانتی متر: مناسب برای دیوارهایی با ارتفاع کوتاه

به عنوان سخن آخر این که شما به دلایل متنوعی می توانید انتخاب این حفاظ ها را در اولویت قرار دهید. یکی از مهمترین شاخصه و ویژگی مدل درختی درکنار کیفیت بالای آن، شکل ظاهری بسیار متفاوت و زیبای آن است. از طرف دیگر استفاده از میل گرد قوی 12 میلی متری و میل گردهای خاردار، جوش CO2 و رنگ الکترواستاتیک. رعایت اصول نفوذ ناپذیری و پهنای مناسب در ساختار آن، مدل درختی را گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده روی انواع دیوار نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.