به این نوشته امتیاز بدهید post

درب آکارئونی چیست؟

درب   یا حفاظ آکاردئونی  به عنوان یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش های محافظت از محل زندگی و محل کار می باشد، که شما می توانید با استفاده از این حفاظ های آهنی امنیت محیط زندگی و کار خود را تا حد زیادی بالا برده و از سرقت و ورود افراد غریبه به داخل محیط جلوگیری کنید. گفتنی است که کاربردهای نرده آکاردئونی تنها محدود به استفاده در پشت درب های ورودی نمی شود بلکه با توجه به قیمت مناسب آن ها می توان از آنها برای حفاظت از انواع پنجره ها به ویژه پنجره های بزرگ، در طبقات مختلف آپارتمان استفاده کرد و امنیت را در تمام نقاط، نه فقط درب ورودی، بالا برد.

 

حفاظ آکاردئونی 4874187418471857417

مزایای حفاظ‌ آکاردئونی چیست؟

معایب درب های آکاردئونی

انواع درب های آکاردئونی

انواع درب های آکاردئونی بر اساس ساختار و جنس به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 

حفاظ آکاردئونی 498479848546984968

درب آکاردئونی آهنی

نام این درب ها بر اساس فلز آهنی که به عنوان عنصر اصلی سازنده در ساختمان آنها به کار رفته است و استحکام بالا دارند انتخاب شده است. درب های آکاردئونی آهنی قبل از ساخته شدن با رنگ پودری کوره ای الکتروستاتیک وضد زنگ، رنگ آمیزی شده و بدین وسیله در برابر رطوبت و زنگ زدگی  مقاوم می گردند، بنابراین می‌توان با خیالی آسوده از این نوع درب برای محیط بیرون استفاده کرد.

درب های آکاردئونی آهنی نیز خود انواع مختلفی دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

درب آکاردئونی بر اساس تعداد لنگه به دو نوع تک و دو لنگه تقسیم بندی می شود که معمولا نوع تک لنگه آن در مکانهای کوچک و راه پله های تنگ نصب می گردد که محدودیتی نیز در تردد ایجاد نکرده و به دلیل داشتن سیستم سخت افزاری قفل و لولاهای استاندارد، به خوبی از آپارتمان  شما محافظت می کند.

حفاظ آکاردئونی دو لنگه، از دو سمت باز و بسته می شود طوریکه قفل این حفاظ ها در قسمت میانی درب ها تعبیه شده است. این نوع درب ها معمولا به عنوان درب اصلی ساختمان های تجاری، کارگاه های صنعتی و فضاهای بزرگتر به حساب می آید به عبارتی برای محوطه های باز بیشتر استفاده می شود.  این درب ها نیز به دلیل مجهز بودن به سیستم سخت افزاری قفل و لولای استاندارد ضریب امنیت بالایی را ایجاد می کنند.

حفاظ آکاردئونی معمولا از نظر ظاهری در شکل های متنوعی تولید می شوند که مرسوم ترین مدل آنها، مدل 3 گل (لوزی) چهارخم است که می توانید آنها در مکان های مختلف مشاهده نمایید. برای لوزی های این حفاظ ها  از تسمه 2 و برای تسمه راسته روی درب از تسمه 2.5 استفاده شده و روی تسمه درب آکاردئونی چهارخم بصورت پرسی انجام شده که این تسمه ها روی درب آکاردئونی بصورت قرینه روی هم قرار گرفته و با جوش برق بهم متصل میشود که امنیت درب را بالا میبرد و در چهارچوب این نوع درب آکاردئونی از پروفیل 30 در 50ضخامت 2 میل و ریل بالا از ریل5 فابریک استفاده شده و ریل پایین از نبشی 3 ساخته میشود. این حفاظ ها مدل های دیگری نیز دارند که امنیتشان نسبت به درب آکاردئونی 3 گل بیشتر است. از میان آنها می توان  مدل های با تسمه 2.5، درب آکاردئونی دوجداره 5 گل و درب آکاردئونی تسمه دوبل را نام برد دراین مدل ها امنیت بسیار بالا بوده و راه نفوذی برای سارقان وجود ندارد. در این مدل حفاظ ساختار تغییر کرده به طوری که چهارچوب درب ضخیم تر شده و برای چهارچوب از پروفیل 60 در 40 استفاده شده و برای ریل پایین از پروفیل 60 در 40 و تسمه 4 استفاده شده و برای ریل بالا از ریل نمره 6 فابریک استفاده میشود و برای درب اصلی آکاردئونی 2 جداره از پنج ردیف لوزی و سه ردیف تسمه قدی استفاده می شود که امنیت درب را چند برابر میکند و راه نفوذ را به طور کل قطع میکند، به این نوع درب آکاردئونی (حفاظ اپارتمان) درب 2 جداره یا تمام گل میگویند.

در ساختار درب آکاردئونی تسمه 2.5 دوبل از 3 ردیف لوزی و سه ردیف تسمه استفاده شده که این سازه را به ایمن ترین نوع درب آکاردئونی تبدیل کرده است، امنیت این درب بسیار بالا می باشد. برای ساختار چهارچوب این درب از پروفیل 50 در 30 استفاده شده و برای ریل پایین نیز نبشی 3 و پروفیل 30 در 10 به کار رفته است و برای ریل بالا نیز ریل نمره 5 فابریک نصب شده است و  در قسمت میانی درب یک قفل مخفی تعبیه شده است که به امنیت درب می افزاید.

 

حفاظ آکاردئونی 449648678458748478748545874587

درب آکاردئونی ام دی اف (MDF)

مهم ترین ویژگی این مدل درب ها، قیمت پایین و مقرون به صرفه آن است. اما بارزترین عیبی که این نوع درب دارد عمر کوتاه آن است که به دلیل وزن بالایی که دارد به مرور زمان از شکل افتاده و ترک می خورد. بنابراین استفاده از آن چندان توصیه نمی شود چرا که کارایی بالایی ندارد و نیاز به تعمیر و یا تعویض زودهنگام دارد.

درب آکاردئونی پی وی سی

حفاظ آکاردئونی پی وی سی به نسبت درب آهنی وزن کمتری دارد و علاوه بر زیبایی ظاهری، شستشو و تمیز کردن آنها نیز به راحتی انجام می گیرد.

درب آکاردئونی برقی

درب های آکاردئونی، مدل برقی و اتومات دارند. که بیشتر برای پارکینگ‌ها کاربرد دارد.  این سازه ها قابلیت کنترل از راه دور دارد که از مهم ترین مزیت های آنها محسوب می شود.

 

حفاظ آکاردئونی 487485748487485

 

انواع رنگ درب آکاردئونی آهنی

درب آکاردئونی در انواع مختلف رنگ میشود و محبوب ترین این رنگها مشکی چرمی ، مشکی مسی، قهوه‌ ای سوخته،و رنگ های روشن تر شامل رنگ سفید و سفید نقره‌ ای که به سفید صدفی  از نوع الکترو استاتیک پودری معروف  است و این رنگ بهترین نوع رنگ موجود در زمینه رنگ درب آکاردئونی است از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

اندازه های درب های آکاردئونی فلزی

درب آکاردئونی فلزی به واسطه برخورداری از کیفیت و استحکام بالا، مورد توجه افراد بی شماری قرار گرفته است. در گروه صنایع فلزی حفاظ ثامن می توانید حفاظ آکاردئونی را که با مرغوب ترین نوع فلز تولید شده است تحویل بگیرید. در این کارخانه ها این محصولات در اندازه های مختلف قابل تولید بوده و با توجه به نیاز و درخواست مشتریان در مدلها ابعاد و رنگ های دلخواه ساخته و تولید می گردند. شما می توانید برای اطلاع از مدل و اندازه های استاندارد این درب ها از کارشناسان محترم حفاظ ثامن راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.