یکی از انواع حفاظ های روی دیوار که امروزه جهت برقراری امنیت به وفور مورد استفاده قرار می گیرد حفاظ دیوار مدل نیزار می باشد، که از جمله لوکس ترین نوع حفاظ ها به شمار می رود که موجب ارتقای سطح امنیت در ساختمان ها می گردد.  این سازه ها که معمولا شبیه نیزارهای آهنی می باشند طوری طراحی شده اند که امکان عبور از آن ها قریب به محال باشد یا اینکه دست کم عبور از آن برای هر سارق و مزاحمی با سختی و دشواری های زیادی همراه است. این حفاظ یکی از بهترین نوع حفاظ هایی است که می توان برای خانه و یا ساختمان از آن استفاده کرد و یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این محصول اینست که معمولا شکل واحدی نداشته و در ابعاد و اشکال متنوعی قابل اجرا می باشند و زیبایی عمده آن ها نیز به همین دلیل است.

 

حفاظ دیوار مدل نیزار  568484968468468546854685485

نکات مهم در ساخت حفاظ نیزار

دلایل برتری حفاظ نیزار نسبت به سایر حفاظ ها:

روش جوشکاری

یکی از مهم ترین مزیت های حفاظ نیزار نسبت به سایر حفاظ ها شیوه جوشکاری آن است که اولا همانند سایر سازه ها در حفاظ ثامن که از جوشCO2 استفاده می شود در این حفاظ نیز از این نوع جوشکاری استفاده می شود و مهمترین قسمت جوشکاری نیز در قسمت پایین حفاظ می باشد، در این سازه ها تمامی شاخه های نرده مستقیما به شاسی جوشکاری می شوند و از آنجایی که شاخه های اصلی هم از قسمت بالایی به یکدیگر جوش می شوند، بنابراین نقاط جوش کمتری را می توان در حفاظ نیزار مشاهده نمود که این به نوبه خود یک مزیت مهم برای حفاظ نیزار محسوب می شود. در صورتی که در سایر حفاظ ها معمولا تمامی شاخه ها به شاسی جوش زده نمی شوند و برخی از آن ها به شاخه اصلی جوش  می خورند، در نتیجه نقاط جوش زیادی وجود دارد که در صورت جوشکاری با الکترود روکشدار، گل جوش در زوایای مختلف حفاظ باقی مانده و بعدها منجر به پوسیدگی حفاظ خواهد شد. ولی در حفاظ های با نقاط جوش کمتر، استحکام و مقاومت بیشتری را شاهد خواهیم بود.

حفاظ دیوار مدل نیزار  4188548478974974857415874587485

سایز بندی دلخواه

از آنجاییکه اکثر نرده ها سایز مشخصی دارند، یکی دیگر از برتری های حفاظ دیوار مدل نیزار اینست که می توان آن را در سایز و ابعاد دلخواه سفارش داد.

امنیت و کارایی بالا

با توجه به شاخه های تیز و برنده ای که در حفاظ نیزار در جهت های مختلف و گوناگون وجود دارد، این حفاظ ها امنیت و کارایی بیشتری را از خود به نمایش گذاشته و امکان عبور هیچ سارق و حتی حیوان آزار دهنده ای را به ساختمان می دهند. به همین دلیل است که استقامت و امنیت را می توان در این نوع از حفاظ ها به خوبی لمس کرد.

با توجه به اینکه شکل ظاهری حفاظ های نیزار، شاخ گوزنی، بوته ای و لیلیوم بسیار نزدیک به هم است، نمی توان گفت، تنها زیبایی دلیل برتری این حفاظ می باشد. ولی در مقایسه با نرده های کلاسیک جذابیت بیشتری داشته و به دلیل ظاهر خلوت تر و منظم تر علاوه بر امنیت نوعی دکوراسیون نیز به حساب می آیند.

ساختار نرده حفاظ نیزار

حفاظ نیزار که با نام حفاظ لاله ای نیز شناخته می شود، از میلگردهایی با قطر 10 یا 12 میلی متر ساخته می شود. ارتفاع این حفاظ حدودا یک متر بوده و دارای تراکم 45 است. عرض حدودی این حفاظ ها بسته به ارتفاع دیوار از 50 الی 70  سانتی متر متغیر می باشد. شاسی حفاظ دیوار مدل نیزار نیز از یک میله حدودا دو متری تشکیل شده است که میلگرد ها به صورت قرینه به بدنه ی آن جوش می خورند. همانطور که گفته شد در این نوع حفاظ تمامی شاخه ها به بدنه ی شاسی وصل می شوند. در ساختار این سازه میله های ردیف وسط نسبت به میله های کناری ارتفاع بیشتری (تا یک متر) دارند و لازم به ذکر است که میلگرد های آن ها ساختاری قوس دار درجهات مختلف دارند. بنابراین ابهت این حفاظ در حدی است که به بیننده القا می کند که حتی اگر عبور از آن ممکن باشد نیز آسیب جدی به فرد خواهد زد پس می توان گفت  خاصیت بازدارنگی این حفاظ بسیار بالاست.

 

حفاظ دیوار مدل نیزار  478489749684189894895487

 

حفاظ نیزار و نصب آن

همانند نصب سایر نرده های روی دیوار در صورتی که در هنگام ساخت دیوار، محل های برای نصب نرده روی آنها تعبیه شده باشد، کار بسیار آسان خواهد شد چرا که نصب حفاظ ها به راحتی و با یک جوش به صفحات فلزی روی قسمت فوقانی دیوار انجام خواهند شد. اما اگر این صفحات فلزی نصب نشده باشند، در ابتدا باید روی دیوار سوراخ های موربی با قطر 10 تا 12 میلی متری ایجاد شوند. بعدا میلگرد هایی با طول بین 15 تا 20 سانتی متر وارد این حفره یا سوراخ ها می شوند. چند سانتی متر از این میلگرد ها بایتسی در  بیرون از دیوار باقی بماند تا به شاسی حفاظ جوش بخورد. سپس میلگرد ها به صورت یکی در میان از دو طرف شاسی به آن جوش می خورند. سپس محل های جوش خوردگی رنگ می شوند.

حفاظ نیزار و قیمت آن

همانطور که می دانید امروزه روش های امنیتی پیشرفته تر و متنوع تری برای برقراری امنیت یک ساختمان وجود دارد ولی به طور کلی نصب حفاظ های روی دیوار نسبت به سایر تمهیدات امنیتی از قیمت مناسب تری برخوردارند. از جمله فاکتور هایی که در تعیین قیمت حفاظ های نیزار موثرند می توان به ارتفاع، عرض و تراکم آن ها اشاره کرد. یکی از مسائل مهم در تعیین قیمت میزان آهن و میلگرد مصرفی در ساخت این سازه هاست که طبیعتا هر چه ارتفاع و تراکم یک حفاظ بیشتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. این موارد هم با توجه به شرایط و محل، از ساختمانی به ساختمان دیگر متفاوت هستند. تنها نکته ای که باید حتما در نظر داشته باشید اینست که بدانید قیمت پایین نمی تواند فاکتور خوبی برای خرید یک حفاظ باشد. چرا که هر کاهش قیمتی قطعا دلیلی دارد، ممکن است علت این کم بودن قیمت بی کیفیت ساخته شدن محصول باشد. برای مثال روش رنگ آمیزی مناسبی نداشته باشند یا از جوش های بی کیفیت به جای جوش CO2 استفاده کرده باشند. طبیعی است که در چنین شرایط احتمالا پوسیدگی میلگردها در نقاط جوش وجود دارد. شما مشتریان محترم در صورت خرید یا سفارش محصول از صنایع فلزی حفاظ ثامن می توانید از کیفیت تضمین شده محصولات اطمینان حاصل نموده و برای مدت های مدید از داشتن آن ها لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.