حفاظ پنج شاخ

امروزه با توجه به افزایش میزان جرم و جنایت استفاده از هر کدام از وسایل و تجهیزات امنیتی از جمله حفاظ پنج شاخه برای برقراری ایمنی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری یکی از ضروری ترین اقداماتی است. که به محض ساخت یک ساختمان بایستی صورت گیرد.

حفاظ های روی دیوار اشکال متنوعی دارند. ولی درکاربرد باید گفت همه این حفاظ ها  تقریبا کاربردشان مشابه بوده و همگی در تامین امنیت و زیبایی  ساختمان نقش دارند. این سازه ها در ابعاد و کیفیت و قیمت های مختلفی ساخته می شوند. طوری که ارتفاع و تراکم میلگردها در هر کدام از آنها متفاوت می باشد. و همین موارد باعث می شوند تا انواع مختلف ازحفاظ های دیوار با قیمت های متفاوت در بازار موجود باشند. یکی از انواع حفاظ های روی دیوار حفاظ پنج شاخه می باشد. که به طور خاص توسط شرکت حفاظ ثامن تهیه می گردد. این سازه خود از نسل حفاظ های شاخ گوزنی می باشند. که بدلیل داشتن شاخه های تیز و برنده از ورود هر نوع جنبنده به ساختمان ممانعت کرده و ساکنین ساختمان می توانند با خیال راحت از امنیت محل زندگی خود به مسافرت رفته و از زندگی خود لذت ببرند.

جنس حفاظ پنج شاخه:

جنس این نوع حفاظ ها نیز همانند حفاظ های شاخ گوزنی از آهن می باشد. منتهی تنها نکته مهمی که اینجا مطرح است این است که حتما کیفیت این مواد مصرفی خوب و مقاوم باشد. چرا که گاها در برخی کارگاه ها از آهن های ضایعاتی استفاده می کنند. که به هیچ عنوان کیفیت اولیه را نداشته و به راحتی مقاومت خود را در برابر ضربه و فشار از دست می دهند. از جمله دلایل استفاده از آهن در ساخت این حفاظ ها اینست که: هم در برابر ضربه یا برش  بسیار مقاوم است. و هم به دلیل منعطف بودن به راحتی شکل می گیرد. برای ساخت حفاظ های پنج شاخه این فلز را با دستگاه های خاصی به ابعاد کوچکی که بسیار نوک تیز و برنده می باشند برش می دهند. و به همین دلیل است که هیچ فردی به خود اجازه عبور از دیوار ساختمان هایی با این نوع حفاظ ها را نمیدهند. چرا که قطعا جان سالمی به در نخواهد برد.

 

حفاظ پنج شاخه 64869847679678968968

 

چگونگی محاسبه تراکم شاخه های نرده حفاظ

تراکم به تعداد شاخه اصلی در یک طول دو متری  می گویند. و هرچه این تعداد بیشتر باشد یعنی فاصله میله ها کمتر بوده و کیفیت و ایمنی بهتری دارد. معمولاً شاخک های اصلی بلند تر از بقیه شاخه ها هستند. و ارتفاع حفاظ نیز با آنها سنجیده میشود. به عنوان مثال در یک نرده با تراکم سیزده تعداد شاخه های اصلی در دو متر سیزده عدد است. که از تقسیم نمودن طول نرده بر تراکم نرده نیز فاصله تقریبی میلگردها بدست می آید. در این مثال  فاصله بین شاخه های اصلی حدود ۱۵ سانتیمتر است( 200 سانتیمتر تقسیم بر سیزده). شاخ های اصلی بطور مستقیم به شاسی کار جوشکاری میشوند. ارتفاع شاخه های اصلی برابر ارتفاع نرده است. و شاخکهای فرعی به آنها جوشکاری میشوند.

حفاظ پنج شاخه نیز همانند حفاظ شاخ گوزنی و سایر حفاظ های امنیتی روی دیوار خانه های ویلایی، کارخانه ها و در کل محل های مسکونی که  مناطق خلوت قرار دارند نصب می شود. و معمولا روی دیوارهای با بلندای کمتر از 3 متر قابل استفاده می باشد.

حفاظ ثامن یکی از بهترین تولیدکنندگان حفاظ های ساختمانی است. که محصولات متنوعی را طراحی و تولید نموده است. حفاظ پنج شاخه نیز یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات این مجموعه می باشد. که خود دارای مزایا و معایبی می باشد. این محصول با داشتن شاخه های تیز و برنده می تواند از ساختمان های اداری و تجاری و منازل ویلایی در برابر سرقت به خوبی محافظت کند. برای تولید این محصول و تمامی محصولات حفاظتی از آهن نو استفاده می شود که استحکام و دوام بالایی دارد.

نحوه ساخت حفاظ های 5 شاخه:

برای ساخت این محصولات در درجه اول باید خاطر نشان کرد که معمولا ارتفاع استاندارد برای این سازه ها از 70 تا 120 سانتی متر بسته به ارتفاع دیوار و عرض 50 الی 70 سانتی متر می باشد. به طوریکه می تواند با شاخه های خود دیوار را در جهات مختلف کامل پوشش دهد. در حالت کلی این شاخه ها روی یک شاسی اصلی که از قوطی های پروفیل ساخه شده اند سوار می شوند.

شاخه ها نیز از میلگردهای با ضخامت 9 و 10 تولید می شوند. که مقاومت نسبتا بالایی در برابر ضربه و یا برش دارند. علت نامیدن این سازه به نام 5 شاخه به این دلیل است که یک شاخه اصلی دارد که چهار شاخه دیگر در فواصل معین به آن متصل شده اند. که بسیار تیز و برنده نیز می باشند. بقیه شاخه های فرعی نیز به این شاخه های پایه متصل می شوند و مشتریان می توانند بسته به سلیقه خود تراکم شاخه ها را در اندازه های 18، 20 و 22 سفارش دهند.

قیمت و اجرت ساخت این محصولات

همانطور که می دانیم یکی از مهم ترین عوامل موثر در تعیین قیمت این سازه ها، میزان آهنی است که برای ساخت این محصولات استفاده می شود. بالطبع هرچه آهن بیشتری برای ساخت حفاظ مصرف شود قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. عواملی مانند ارتفاع، تراکم، عرض با قیمت این سازه ها رابطه  مستقیمی با قیمت نهایی محصول دارند. هرچه ارتفاع و تراکم و عرض بیشتر باشد قیمت محصول بالاتر خواهد بود.

 

حفاظ پنج شاخه 4693489396387568796846

 

امنیت

این محصولات عموما امنیت مطلوبی را برای ساختمان فراهم می کنند. به شرط اینکه شرایط دیوار را در نظر بگیرید.  در برخی حفاظ ها مثل حفاظ مدل اف هرچه به سمت بالاتر می روند عرض شاخه ها بیشتر می شود. به همین خاطر برای دیوارهایی که ارتفاع کمتری نسبت به بقیه دیوارها دارند مناسب تر است. اما حفاظ پنج شاخه تقریبا در قسمت های مختلف به یک اندازه عرض دیوار را پوشش می دهد. و این عرض می تواند بسته به سفارش مشتری از 50 تا 70 سانتی متر متغییر باشد. برای ایجاد امنیت بالاتر توصیه می گردد از حفاظ های شاخه با تراکم بالاتر استفاده نمایید.

رنگ آمیزی

در زمان های گذشته معمولا از رنگ های روغنی برای رنگ آمیزی این محصولات استفاده می شد. که مقاومت چندانی در برابر شرایط جوی نداشتند. و سریعاً دچار خوردگی یا زنگ زدگی می شدند. ولی از آنجاییکه این حفاظ ها بیشتر برای استفاده در محیط بیرون ساخته می شوند. بنابراین باید از رنگ های با کیفیت برای رنگ آمیزی آنها استفاده شود.

امروزه حفاظ ثامن برای رنگ آمیزی تمام محصولات خود از روش الکترواستاتیک استفاده می کند. برای این کار از رنگ های کوره ای مقاوم و با دوام استفاده می شود .که با تمامی شرایط آب و هوایی از جمله باد و باران و تابش آفتاب سازگار است. بدین منظور تمامی سازه ها پیش از رنگ آمیزی وارد مرحله شستشو می شوند. و سپس در داخل اتاقک های مخصوص قرار داده می شوند. تا با الکتریسته عمل پاشیدن رنگ ها روی آنها صورت گیرد.

از نظر انواع رنگ نیز معمولا برای حفاظ ها از رنگ ها سفید، مشکی و قهوه ای استفاده می شود. که متناسب با اکثر نماهای ساختمان می باشد. ولی باز هم بسته به سلیقه مشتری می توان رنگ های متنوعی را برای آنها اعمال کرد.

جوشکاری

بهترین نوع جوش برای ساخت حفاظ پنج شاخه جوش CO2 است. که اتصال بسیار محمکتری نسبت به جوش های الکترود ایجاد می کند. و به دلیل نداشتن گل جوش ها معمولا برای رنگ آمیزی نیز مشکلی پیش نمی آید.

متاسفانه تعداد زیادی تولید کنندگان نرده های حفاظ دیوار در کشور وجود دارند. که در این صنعت مشغول به کار می باشند. و با سودجویی از مواد اولیه نامرغوب و بی کیفیت برای تولیدات خود استفاده می کنند. که این امر موجبان نارضایتی مشتریان را فراهم کرده است .تشخیص حفاظ خوب از حفاظ نامرغوب چندان مشکل نیست. مهمترین فاکتور نوع میلگرد مصرفی می باشد.

همانطور که می دانید در ساختار حفاظ های شاخ گوزنی حتما باید از میلگرد شماره  10 استفاده گردد. از طرفی دیگر جوش میله ها حتما باید به صورت دو طرفه انجام گیرد. و درنهایت رنگ حفاظ ها باید رنگ کوره ای استاتیک باشد.

به عنوان سخن آخر اینکه برای کسب اطلاعات دقیق از ساخت این محصولات بهتر است با مشاوران کارخانه های حفاظ ثامن تماس حاصل نموده و راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.