از نظر روانی نصب حفاظ و به عبارتی وجود یک سازه ی حفاظتی در یک خانه تاثیر شگرفی بر آرامش افراد آن خانه دارد. نصب حفاظ کلاسیک مدل پروانه روی دیوارهای هر ساختمانی اعم از اداری، مسکونی یا تجاری، یکی از چندین راه برقراری ایمنی یک بنا است. یک حفاظ ایده آل و مناسب می تواند علاوه بر آسایش و آرامشی که به اعضای خانواده می بخشد نمای ساختمان را تا حد زیادی بهتر از زمان بدون حفاظ جلوه دهد. از سویی دیگر در واقعیت نیز سارقان به طور طبیعی خانه های دارای حفاظ را کم تر از سایر خانه ها برای سرقت انتخاب می کنند. امروزه با توجه به این که تنوع بالایی در زمینه ی ابزار های امنیتی به وجود آمده است، ولی یکی از مقاوم ترین، ایمن ترین و البته به صرفه ترین آنها از نظر مادی، نصب انواع حفاظ های آهنی روی دیوار می باشد، که از میان آنها می توان به حفاظ های شاخ گوزنی، نیزار، بوته ای، لیلیومی و کلاسیک مدل پروانه ای و انواع دیگر آنها اشاره کرد.

یکی از انواع این حفاظ های آهنی روی دیوارهمانطور که گفته شد حفاظ کلاسیک مدل پروانه می باشد که در گروه ایمن ترین حفاظ ها قرار می گیرد. برخی منتقدان معتقدند حفاظ های کلاسیک قدیمی که بیشتر از نرده های سفت و ساده تشکیل می شدند نمی توانند مانع خوبی برای جلوگیری از ورود سارقان به محل زندگی افراد شوند، این افراد بر این باورند که در حفاظ های نوع قدیم، سارقان می توانند با اندکی تلاش و استفاده از خود نرده ها در صورت داشتن قدرت بدنی مناسب می توانند از نرده های حفاظ بالا رفته و به آن سوی دیوار عبور کنند. حتی ارتفاع بلند آنها و نوک تیز بودن سر نرده ها  نیز نمی تواند سدی برای جلوگیری از عبور آن ها شود، چون در مدل های قدیمی میلگرد ها تنها به صورت صاف قرار داده می شوند. از دیگر مشکلات حفاظ های کلاسیک قدیم عرض کم آنها است که پهنای دیوار را به طور کامل پوشش نداده و امکان ایستادن افراد روی دیوار را فراهم می آورد. اما حفاظ های امروزی کلاسیک مدل پروانه ای مثال نقضی بر این موضوع می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا علل آن را شرح دهیم.

 

حفاظ کلاسیک مدل پروانه 74874874874894857458747847171

 

ویژگی های حفاظ کلاسیک مدل پروانه ای

از ویژگی های حفاظ کلاسیک مدل پروانه می توان به مجهز بودن این سازه به چندین لایه نرده ی قوس دار در قسمت فوقانی آن اشاره کرد که امکان عبور از بالای دیوار را غیر ممکن کرده است. ساختار کلی این محصول به این صورت است که شاخه های اصلی این حفاظ ها ارتفاعی در حدود یک و نیم متر دارند که به صورت صاف قرار می گیرند ولی 30 سانتی متر قسمت بالایی آنها به دو ردیف میله ی قوس دار در هر طرف مجهز شده است، به شکلی که حتی اگر شخص با تکیه بر نرده ها قصد بالا رفتن را پیدا کند، با برخورد با میله های قوس دار نمی تواند بالا برود. تنها نکته ای که اینجا مطرح است اینست که در صورتی که این نرده ها برای دیوار های نزدیک به چراغ برق خریداری می شوند ترجیحا باید در ارتفاع بیشتر سفارش داده شوند تا شخص نتواند از روی تیر چراغ برق به آن سوی دیوار بپرد.

مراحل ساخت حفاظ کلاسیک مدل پروانه ای

برای تولید حفاظ مدل پروانه ای  در مرحله اول  باید انتهای میلگرد های با قطر 12 تا 14 میلی متر را به شکل تیز و برنده برید، سپس دو دسته میلگرد که با دو ارتفاع متفاوت اما کوتاه تر از میلگرد های شاخه ی اصلی تهیه شده اند، به شکل نیم دایره خم می شوند پس از آن میلگرد های شاخه ی اصلی به روی شاسی مخصوص در فواصل 10 تا 15 سانتی متری چیده  شده و جوش می خورند. شاسی دیگری در 30 سانتی متری بالای شاخه های اصلی نصب می گردد تا هم تکیه گاه شاخه های فرعی باشد و هم باعث استحکام بیشتر حفاظ ها شود. روی شاسی بالایی نرده های کوتاه و قوس دار به سمت بیرون و بالا نصب می شوند که در این قسمت عرض پوشش دهنده حفاظ ها  به حدود 75 سانتی متر می رسد. در هر طرف نرده ها دو سری نرده ی کوتاه و بلند قوس دار نصب می شود. ترجیحاً شاخه های فرعی را برای مقاومت بیشتر هم به شاخه های اصلی و هم به شاسی بالایی جوش می دهند. شاسی های به کار رفته در ساختار این سازه ها از پروفیل 20*40 به ضخامت 2 میلی متر تشکیل شده اند. در صورتی که بخواهید زیبایی مازاد به نمای نرده های خود بدهید می توانید پیش از نصب حفاظ، از میلگرد های طرح دار و تزیینی در میان نرده های اصلی بر روی شاسی جوش دهید. پس از اتمام مرحله جوشکاری نوبت به رنگ آمیزی این سازه ها می رسد. برای رنگ آمیزی این محصولات حفاظ ثامن از روش رنگ آمیزی پودری الکتروستاتیک استفاده می کند بدین منظور ابتدا باید پروفیل ها و میلگرد ها چربی زدایی شوند سپس با پاشیدن پودر روی آنها، نرده حفاظ داخل کوره رفته و در درون کوره به مدت 20 دقیقه در دمای تقریبی 200 درجه سانتی گراد پخت انجام میشود. رنگ آمیزی پودری کوره ای الکتروستاتیک  نسبت به رنگ آمیزی مایع معمولی بسیار پایدار و مقاوم بوده و حداقل 10 سال می تواند در سخت ترین شرایط آب و هوائی از جمله باد و باران و تابش مستقیم آفتاب مقاومت نماید .

 

حفاظ کلاسیک مدل پروانه 8748748741874187418574187487487478

 

مزیت استفاده از حفاظ کلاسیک مدل پروانه

یکی از مزیت های استفاده از این سازه ها اینست که با توجه به استفاده از پروفیل در نرده حفاظ های کلاسیک معمولا استفاده از چراغ های روشنائی با طرح انگلیسی که طرحی کلاسیک و ساده است و جلوه بسیار زیبائی به محوطه میدهد .

قیمت حفاظ کلاسیک مدل پروانه ای

قیمت این سازه ها نیز همانند سایر حفاظ ها به فاکتورهایی چون  طول، عرض، ارتفاع حفاظ و مقاومت میلگرد ها( با توجه به وجود شماره های مختلف میلگرد ها در ساختار حفاظ های مختلف) ، میزان مواد مصرفی، جنس مواد اولیه مورد استفاده، جوشکاری ( جوش الکترود یا جوش گاز CO2)، کیفیت رنگ آمیزی ( رنگ آمیزی الکتروستاتیک یا رنگ مایع) و …بستگی دارد.  مسلماً هر چه حجم میلگرد به کار رفته در حفاظ جهت مقاوم سازی آن بیشتر باشد، قیمت بالاتر خواهد بود. البته به همان نسبت میزان امنیت حفاظ نیز بالا می رود. زیرا امکان جداسازی میلگرد ها به حداقل می رسد. قیمت حفاظ کلاسیک مدل پروانه در مقایسه با امنیت روانی و امنیت فیزیکی که به وجود می آورد بسیار مقرون به صرفه است.

به عنوان نکته آخر این که، با توجه به این مسئله که نگرانی عمومی افراد این است که در تمام طول شبانه روز، امنیت و آسایش و راحتی روحی و روانی درباره محل زندگی شان تامین شود، و امنیت روی دیوار نیز که از ایام قدیم مرسوم بوده و بر همین اساس نصب نرده روی دیوار و نرده کشی و ایجاد حصار و فنس به صورتی که ورود افراد غریبه از روی دیوار را مشکل و سخت نمایید از نکات اصلی امنیت محل سکونت و محل کار یا ویلای شخصی یا هر محلی که انسان در آن سکونت می باشد. بنابراین به شما توصیه می گردد به محض اتمام کار ساختمان سازی خود جهت پیشگیری از وقوع هر گونه جرم و سرقت، اقدام به نصب انواع حفاظ های روی دیوار که از ایمن ترین آنها نیز حفاظ کلاسیک مدل پروانه می باشد نمایید. شما می توانید برای کسب راهنمایی های بیشتر در رابطه با انواع حفاظ های آهنی و دریافت اطلاعات در زمینه قیمت نهایی این محصولات با مشاوران و کارشناسان ما در صنایع فلزی حفاظ ثامن ارتباط برقرار نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.