به این 7 دلیل درب آهنی بخرید.

درب آهنی 44848954185741854185741874

یکی از مهم ترین قسمت های هر ساختمانی که شاید در  لحظه ورود به محوطه ساختمان توجه افراد را به خود جلب می کند، درب ورودی است. در این مقاله سعی خواهیم کرد به 7 مورد از مهمترین دلایلی که شما را در خرید انواع درب آهنی ترغیب می کند بپردازیم تا شما را در خرید یک محصول برازنده و با کیفیت برای ساختمانتان یاری کرده باشیم.

امروزه استفاده از درب آهنی برای مقاصد مختلف به وفور مشاهده می گردد، از جمله موارد مورد استفاده این درب ها می توان به درب ورودی ساختمان، درب پارکینگ، درب انبار و …. اشاره نمود. پس با توجه به کاربرد گسترده این نوع درب ها حتما بایستی با یکسری نکات مهم به هنگام خرید و یا حفظ و نگهداری آن پس از خرید آشنایی نسبی داشته باشیم تا خدای نکرده از خرید خود احساس پشیمانی نکرده و یا مجبور به پرداخت هزینه گزاف و مازاد برای تعمیر و یا تعویض آن نباشیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره های رایگان با کارشناسان ما در حفاظ ثامن تماس گرفته و راهنمایی لازم در رابطه با خرید یک جنس ایده آل و خوب را دریافت نمایید.

از جمله مهمترین نکاتی که بایستی مورد توجه قرار گیرند می توان به : توجه به ظاهر و البته زیبایی درب فلزی، امنیت حاصل از آن و طول عمر و  ماندگاری آن اشاره کرد.

زیبایی درب فلزی

امروزه زیبایی نمای ظاهری هر ساختمانی تبدیل به یکی از اولویت های انتخاب هر کدام از این سازه ها شده است. برای این امر مهم نه تنها زیبایی ظاهری درب مورد نظر خود که بلکه به نمای سایر ساختمان های اطراف منزل یا دیوار های بنای خود نیز دقت لازم را داشته و با توجه به آنها یک انتخاب درست و زیبا داشته باشید تا بعد از انتخاب درب و حمل و نقل آن به محل بنا از انجام خرید خود ابراز پشیمانی نکنید.  بدین معنی که اگر نمای سنگ اطراف منزلتان سفید است، رنگ درب متناسب با آن خریداری شود و یا اگر نمای ساده‌‌ای مثل آجر کار شده، بهتر است درب فلزی خریداری شده هم رگه‌هایی از رنگ متناسب با رنگِ نمای آجری را در خود داشته باشد. بهتر است به این نکته نیز توجه کنید که در صورتی انتخاب درست و حرفه ای خواهید داشت که علاوه بر زیبایی نمای ساختمان از بیرون، زیبایی آن از داخل ساختمان را نیز مد نظر قرار دهید. با توجه به اینکه درب آهنی جدید با برش هایی ظریف و خاصی نیز همراه می باشند که با فناوری مدرن برش لیزری صورت میگیرد، طرح های متنوعی از این درب ها پیش روی شما خواهد بود که توجه همه افراد با هر سلیقه ای را به خود جلب می کند.

در این میان که بحث زیبایی درب آهنی را به میان کشیده ایم باید این نکته را نیز خاطر نشان نماییم که لطفا زیبایی و کیفیت را فدای همدیگر نکنید . توصیه می کنیم با اطلاعات دقیق از روش های ساخت و انواع مواد مصرفی اقدام به خرید محصول خود نمایید، نه گمان کنید که درب هایی که رنگ‌های به شدت زیبا و خیره کننده دارند، حتما از کیفیت و ماندگاری پایینی برخوردارند، و نه اینکه صرفاً در صورت توجه به زیبایی محصول، بدون توجه به کیفیتِ رنگ، ورق و متریال های بکار رفته آن، قطعا محصولی بی‌کیفیت را خریداری خواهید کرد. پس با در نظر گرفتن و بررسی هم زیبایی و هم کیفیت محصول امید داریم که بهترین سازه را برای ساختمان خود تهیه نمایید.

درب آهنی 44848954185741854185741874

 امنیت درب فلزی

یکی از مهم ترین نکاتی که حتما باید در موقع خرید درب آهنی مورد توجه قرار گیرد امنیت درب است، چرا که در اصل این سازه ها به منظور برقراری امنیت و بالا بردن ضریب ایمنی یک ساختمان خریداری می گردند. و اما روش های مختلف بررسی امنیت این سازه ها:

در زمان خرید درب فلزی به دقت باید قفل درب، زبانه، دستگیره و این جزئیات مورد بررسی قرار گیرند. در صورت داشتن توان مالی کافی بهتر است به  سراغ خرید درب هایی بروید که از سیستم‌های پیشرفته ضد سرقت برخوردارند.  کیفیت لولا ها نیز در امنیت درب فلزی نقش بسزائی دارند، چرا که  یکی از شیوه‌های نوین سرقت بریدن لولای درب ها است. با توجه به همین موضوع، لولای درب ها را بررسی کرده و مطمئن شوید که علاوه بر قدرت تحمل وزنِ درب، حتما توانایی بالایی در مقابل ضربه و برش داشته باشند. سعی کنید دربی را انتخاب کنید که از ورقه های با ضخامت نسبتا بالا که به صورت یکپارچه و محکم کنار هم قرار گرفته اند تهیه شده باشند تا در صورت برخورد شیء، فشار و… بتوانند استحکام بالایی از خودشان نشان داده و سریعا مقاومت خود را از دست ندهند. در صورت استفاده از شیشه به عنوان تزئین و زیبایی در بخش‌هایی اعظمی از ساختار درب های فلزیتان دقت کنید که شیشه استفاده شده در آن از نوع نشکن باشد. در غیر اینصورت امنیت کلی بنا با خطر روبرو می‌شود.

همانطور که گفته شد مهمترین ویژگی درب  آهنی امنیت آنها می باشد. در حقیقت سارقان پس از مشاهده درب های با عظمت و سخت آهنی از هر گونه اقدام به دزدی و سرقت سرباز زده و به سراغ درب هایی با ضریب امنیت پایین تر میروند، از مهمترین دلایل آنها نیز می توان به سرو صدای بسیار زیاد این درب ها در مقابل تخریب یا شکستن اشاره کرد که به سرعت توجه همگان را به خود  جلب خواهند کرد .

طول عمر و ماندگاری درب فلزی

با توجه به اینکه ما در کشور چهار فصلی زندگی می کنیم که تقریبا تمامی شرایط آب و هوایی از جمله گرم، مرطوب، شرجی، سرد و بارانی را تجربه می کند، باید جنس درب خود را طوری انتخاب نماییم که متناسب با تمامی اقلیم ها و شرایط آب و هوایی باشد. چرا که یکی از عوامل مخرب برای انواع درب ورودی ساختمان، تغییرات آب و هوایی است. در شرایط آب و هوایی متغیر که ما داریم، مخرب ترین پدیده طبیعی شیمیایی یعنی خوردگی، سلامت درب آهنی ساختمان را به شدت تهدید می کند. فرسایش، ترک خوردگی، پوسیدگی، زنگ زدگی و ساییدگی درب ها در قسمت های مختلف، سایر تغییراتی هستند که برای درب ورودی ساختمان اتفاق می افتد. شما با درخواست سفارش خود با حفاظ ثامن می توانید از کیفیت بالای درب های خریداری شده خود اطمینان داشته باشید چون این درب ها در تمام شرایط اقلیمی قابل استفاده بوده و مشکلات رویارویی با عوامل مخرب مانند خوردگی یا زنگ زدگی را به دنبال نخواهند داشت.

 

درب آهنی 787498419187175418747484874187

 

سرمایه گذاری دراز مدت و یا حتی ماردام العمر

در میان انواع درب هایی که می توان به عنوان درب بخش های مختلف ساختمان بکار برد درب های فلزی جزء محصولاتی هستندکه از بهترین مواد ساخته شده و با دقت  لازم مهندسی و نصب می گردند، به دلیل طول عمر بالایی که در صورت نگهداری و مراقبت صحیح از آنها خواهند داشت می توان به عنوان یک سرمایه مادام العمری که نیازی به تعویض نخواهد داشت به آنها نگاه کرد. سایر درب ها از جمله درب های چوبی در صورت عدم استفاده صحیح و یا قرار گیری در شرایط مختلف آب و هوایی می توانند در مدت زمان کم  دچار پوسیدگی شوند، در صورتیکه گاها مشاهده شده است درب فلزی حیاط می تواند ازخود خانه نیز بیشتر عمر  می کند. تعمیر و نگهداری ساده

برای تمیزکاری و نگهداری از درب آهنی نیازی به انجام کارهای پیچیده نیست، همین که هر چند وقت یکبار آنها را از لحاظ زنگ زدگی و .. چک کنید و در صورت نیاز آنها را ترمیم کنید و تمیزکاری آنها با استفاده از یک پارچه نرم و ساده ترین مواد شوینده به صورت ماهیانه را در برنامه خود قرار دهید، می توانید از داشتن آنها برای طولانی مدت لذت ببرید.

بهره مندی از نور طبیعی

امروزه با توجه به اینکه در ساختار درب آهنی علاوه بر آهن و فولاد چکش کاری شده  که به طرز باورنکردنی محکم هستند، از انواع شیشه های نشکن به منظور زیبایی بخشی به این درب ها استفاده می شود که می تواند علاوه بر انعکاس نور به داخل ساختمان که  اجازه ورود نور و گرما به داخل منزل را می دهند، بخشی از روشنایی و گرمایش منزل شما را نیز تامین کرده و در حفظ انرژی نیز موثر واقع می گردد.

ارزش خانه

خرید دربی با کیفیت و مطابق با استاندارهای لازم قطعا بر ارزش هر خانه ای خواهد افزود چرا که همانطور که گفته شد در صورت مراقبت و نگهداری صحیح و اصولی در طولانی مدت نیز به تعمیر یا تعویض نخواهد داشت. این ویژگی برای خریداران جدید قطعا یک حسن بزرگ به حساب می آید.

در صورت نیاز به خرید یک درب آهنی با کیفیت، درب حیاط، درب پارکینگ ، درب ورودی ساختمان و… می توانید با مراجعه به سایت حفاظ ثامن و مشاهده ی آرشیو این مجموعه صنایع فلزی، و دریافت مشاوره های فنی رایگان یک انتخاب مناسب و دائمی داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *