چقدر با انواع درب های انباری مخصوص آپارتمان آشنایی دارید؟

انواع درب های انباری مخصوص آپارتمانی 8748748748741874184157418

انباری هر ساختمانی در واقع محلی است برای نگه داری وسایلی که ضرورت استفاده کمتری دارند و در داخل واحد آپارتمان برای آن امکان نگهداری نیست. در واقع شما وسایلی را به ندرت مورد استفاده قرار می دهید را در انباری که معمولا در طبقه پایین و در کنار پارکینگ قرار دارند نگهداری می کنید. گاها برخی افراد نه فقط وسایل کم استفاده خود که برخی وسایل با ارزش از جمله مازاد محصولاتی که در مغازه های خود می فروشند را نیز در انباری های خود نگهداری می کنند پس ساختار این درب ها باید در حدی محکم و با مقاومت بالا باشد که بتواند امنیت لازم را برقرار نماید. پس درب انباری یکی از درب‌های مهم ساختمان است که حتما بایستی از هر نظر به صورت استاندارد تهیه شوند، و از نظر طرح و رنگ اگر دقت کرده باشید در یک آپارتمان طرح و رنگ درب انباری با یکدیگر یکسان است. در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین انواع درب‌های انباری مخصوص آپارتمان آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

انواع مدل های گوناگون درب انباری

امروزه می توان درب انباری را در قالب نمونه ها و طرح های مختلفی در بازار مشاهده کرده و با توجه به سلیقه یکی را انتخاب کرده و پس از خرید آن را نصب نمایید. این درب های از نظر جنس و ساختار خود به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. از نظر جنس بیشتر از ترکیباتی چون چوب و آهن و فولاد و گاهاً شیشه ساخته می شوند، و از نظر ساختاری به صورت لولایی، تک لنگه،دو لنگه، ریلی وگریل دار تولید می شوند که شما می توانید با مراجعه به صنایع فلزی  حفاظ ثامن یکی از انواع درب  انباری مخصوص آپارتمان را با توجه به معماری ساختمان و همچنین سلیقه خود انتخاب نمایید تا درب انباری منزل مسکونی خویش را شیک تر و مستحکم تر و ایمن تر از قبل ساخته و  با خیالی آسوده شب ها سر بر بالین بگذارید.

 

انواع درب های انباری مخصوص آپارتمانی  8748748748741874184157418

درب انباری چوبی:

در زمان های گذشته که زیبایی این سازه ها از اهمیت چندانی برخوردار نبودند، از یک درب آهنی ساده که فقط بتواند امنیت لازم برای وسایل داخل آن را فراهم کند استفاده می کردند، امروزه در صورتی که فقط زیبایی درب انباری برای ساکنین یک آپارتمان مهم باشد استفاده از درب های چوبی شیک و زیبا،  البته قطعا در صورتی که سایر سیستم های امنیتی ساختمان از جمله دوربین های مدار بسته به درستی کار کنند برای آنها توصیه می گردد. چون در کنار مزیتی چون زیبایی و امکان هماهنگی طرح و رنگ با سایر درب های آپارتمانی، این درب ها معمولا از امنیت کمتری در برابر ضربه و فشار برخوردار می باشند.

درب انباری فلزی

جهت اطمینان از استحکام و مقاومت بالای درب های انباری خود در برابر ضربات، تغییرات آب و هوایی و فشارهای وارده به درب بهتر است یک درب فلزی برای انباری خود تعبیه کنید، چرا که با این کار با بالا بردن امنیت این بخش از ساختمان خود سارقین را غافلگیر خواهید کرد. در صورتی که برای درب های انباری فلزی خود از قفل‌های محکم و ایمن استفاده کنید آن را به یک مکان غیر قابل نفوذی که هیچ فردی جز شخص دارنده کلید امکان ورود به آن را نخواهد داشت، تبدیل می کنید. با توجه به این توصیفات، درب انباری فلزی از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و  برای سالیان طولانی قابل استفاده می باشند. از سوی دیگر با استفاده از سازه های آهنی مدل جدید، می توانید با ساخت انواع درب های انباری مخصوص آپارتمان شیک و زیبا،  زیبایی خلاقانه ای را به حیاط خانه یا پارکینگ ساختمان مسکونی خود ببخشید.

درب انباری شیشه‌ای

استفاده از متریال شیشه برای درب های انباری که در طبقات پایینی ساختمان قرار دارند به هیچ عنوان توصیه نمی گردد چرا که حتی در صورت قفل بودن با قفل های با ایمنی بالا نیز، باز کردن آنها توسط سارقین کار چندان پیچیده و دشواری نخواهد بود. این نوع درب های انباری بیشتر برای استفاده به عنوان درب برای گوشه های از خانه است که حکم انباری را برای اهالی خانه دارد. و به دلیل داشتن طرح های زیبا و متنوع بیشتر جنبه دکوراتیو دارند تا جنبه محافظتی. پس استفاده از این نوع درب انباری بیشتر برای انباری هایی که داخل ساختمان قرار دارند توصیه می گردد.

 

انواع درب های انباری مخصوص آپارتمانی  7874187418714857418541818541785

 

انواع درب انباری آپارتمان بر اساس ساختار آنها:

 

درب انباری یک لته برای آپارتمان

برای اکثر آپارتمان هایی که در شهرها ساخته می شوند از درب انباری آهنی ساده تک لنگه استفاده می شود. این درب ها می توانند در انواع مختلف طرح و مدل ها ساخته شوند، تنها نکته ای که اینجا مطرح است اینست که مدل و طرح آن برای تمامی انباری های یک ساختمان بایستی مشابه باشد، و از آنجائیکه اکثر ساختمان ها از انباری با فضای کم برخوردار هستند، بهتر از جهت باز شدن درب به سمت خارج باشد که جابجایی وسایل و ابزار چه به داخل و چه بیرون به راحتی صورت گرفته و امکان جابجایی آن ها در داخل انباری به راحتی فراهم باشد.

درب انباری دولنگه

در صورتی که انباری خانه شما بسیار بزرگ می باشد بهتر است از درب های انباری دو لنگه استفاده کنید تا بتوانید  وسایل بزرگ و جاگیر خود را به راحتی جابجا نمایید. با توجه به  اینکه این نوع درب ها به علت بزرگ بودنشان امکان مانور هر چه بیشتر برای خلق آثار زیبا روی آن وجود دارند، شما بدین منظور می توانید انواع درب انباری مخصوص آپارتمان خود را از جنس فرفورژه یا درب هایی که از برش لیزری در ساختارشان استفاده شده است برای انباری هایتان استفاده کنید. همانطور که ذکر شد بهترین انتخاب برای انباری‌های بزرگ، به کار بردن همین درب های دو لنگه است که علاوه بر برقراری امنیت کافی، زیبایی خاصی نیز به فضای ساختمان شما می بخشند.

 

انواع درب های انباری مخصوص آپارتمانی  7874874857487485741587414171

 

درب انباری ریلی

انواع درب های انباری مخصوص آپارتمان ریلی برای ساختمان هایی که ابعاد انباری آنها بسیار کوچک می باشد مناسب هستند. در مواردی که درب انباری شما برای جابجایی وسایل مزاحمت ایجاد می نمایند و همچنین به دلیل فضای کم به هنگام باز و بسته کردن درب دچار مشکل می شوید بهتر است از انواع درب انباری ریلی استفاده نمایید. چون این درب ها با اشغال فضای کم باعث می شوند شما بتوانید نهایت استفاده را از فضای اندک انباری خود استفاده کنید، هر چند گفته می شود این درب ها شاید از مقاومت کمتری در برابر ضربه به نسبت درب‌های تمام فلز برخوردار باشند ولی در صورت استفاده از چند قفل محکم و ایمن با استفاده از درب ریلی انباری به راحتی می‌توانید امنیت انباری خود را تامین نمایید.

درب انباری گریل دار

از میان انواع درب های انباری مخصوص آپارتمان، درب های گریل دار جزء ساده ترین آنها می باشند که اغلب برای درب باغ مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود اینکه این درب ها مراحل ساخت و تولید و نصب ساده ای دارند ولی نسبت به بقیه مدل های درب انباری از امنیت کمتری برخوردار هستند، پس برای افزایش ایمنی انباری خود بهتر است از قفل های محکم و ایمن استفاده نمایید.

 

قیمت درب انباری

همانند سایر درب های آهنی مورد استفاده برای درب حیاط، پارکینگ و درب ورودی، در تعیین قیمت انواع درب های انباری مخصوص آپارتمان نیز فاکتورهای مختلفی دخیل می باشند. اولین و مهمترین عامل وزن آهن مصرفی در ساخت این سازه است، در صورت مصرف آهن بیشتر و بزرگتر بودن ابعاد درب، قطعا قیمت تولید درب نیز بیشتر خواهد بود. در صورت سفارش درب های آهنی با طرح و مدل سخت و پیچیده مجددا قیمت نهایی درب انباری تولیدی افزایش می یابد. حفاظ ثامن تلاش بسیاری در تولید انواع مختلف درب ها در طرح و مدل های مختلف می نماید تا بتواند نیازهای مشتریان را بر اساس سلیقه ی آنها تامین نماید.

صنایع فلزی حفاظ ثامن با چندین سال سابقه ساخت و تولید انواع محصولات فلزی یکی از قابل اعتماد ترین مراکز برای سفارش انواع درب های انباری مخصوص آپارتمان با کیفیت و استحکام بالا می باشند، چرا که در همه محصولات خود از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده نموده و مراحل ساخت انها بسیار اصولی و صحیح انجام می گیرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *