مزایا و معایب استفاده از حفاظ و نرده های پنجره چیست؟

حفاظ و نرده های پنجره 47487487487487484718541

با توجه به آمارهایی که ثبت می گردد، مشاهده می شود که در هر لحظه در مکان های مختلف به دلیل نبود سیستم امنیتی کافی جرایمی چون دزدی و سرقت رخ می دهد که برای پیشگیری از بروز چنین حوادثی می توان از انواع حفاظ و نرده های پنجره استفاده نمود. در این مقاله سعی داریم شما را با انواع مزایا و معایب حفاظ های پنجره آشنا سازیم تا با دیدی باز برای خرید و نصب آنها اقدام کنید.

تحقیقات بیان می دارند که برای ورود سارق به منزل اشخاص حدودا 10 دقیقه زمان لازم است، بنابراین در صورت استفاده از انواع حفاظ های دیوار، حفاظ درب و پنجره و همچنین سیستم های امنیتی پیشرفته این مدت زمان طولانی خواهد بود و با توجه به اینکه حدود 30 درصد از سارق ها از درب جلو یا پنجره برای ورود استفاده می کنند پس هر چه پنجره شما ایمن تر باشد بهتر خواهد بود. برای برقراری امنیت هر ساختمانی معمولا روش های متنوعی وجود دارد، که یکی از پیشرفته ترین و به روزترین آنها استفاده از سیستم های امنیتی هوشمند می باشد، ولی به دلیل گران بودن آن ها امکان نصب این سیستم ها برای همه افراد وجود ندارد. با این حال، گفته می شود که انواع حفاظ های آهنی مورد استفاده در ساختمان ها از جمله حفاظ های روی دیوار، حفاظ های پشت درب های آپارتمان ها، و حفاظ و نرده های پنجره ایمنی بیشتری نسبت به سایر سیستم های امنیتی برقرار می کنند و هم قیمت مقرون به صرفه تری دارند که هر شخصی می تواند بسته به بودجه و سرمایه ای که میخواهد صرف امنیت ساختمانش بکند، یکی از انواع مدل های این حفاظ ها را برمیگزیند. نکته قابل مطرح اینست که در صورت استفاده از  سیستم های هوشمند امنیتی حتما باید به محل نزدیک باشید و مدت زمان طولانی نمی توانید در مسافت های دور از خانه بمانید،  همچنین به دلیل از کار افتادن این محصولات  با قطع برق پس باید از روشی بهینه تر و مطمئن تر برای امنیت خانه تان بهره بگیرید.

حفاظ و نرده های پنجره 47487487487487484718541

 

حفاظ پنجره چیست؟

یکی از سازه های مهمی که می تواند راه عبور سارقان از پنجره را مسدود کرده و همچنین از پرت شدن اشیا، حیوانات خانگی و یا کودکان به بیرون از پنجره ممانعت کند، حفاظ و نرده های پنجره می باشند که این سازه ها می توانند از جنس موادی چون آهن، فرفورژه و یا استیل باشند. که هر کدام زیبایی و جذابیت های خاص خود را دارند و در کنار برقراری امنیت ساختمان، نمای زیبایی نیز به آن می بخشند. حفاظ های پنجره معمولا در طرح ها و سبک های مختلف از جمله حفاظ پنجره ثابت، متحرک، داخلی یا خارجی، کشویی، ریلی، آکاردئونی ساخته و تولید می گردند.

نصب حفاظ پنجره برای چه مکان هایی ضروری است؟

نصب این حفاظ ها برا پنجره هایی که در معرض دید افراد قرار ندارند و  از سویی دیگر دسترسی راحت و آسانی دارند ضروری است. گاها پنجره ی بخش هایی از ساختمان در ارتفاعات پایین تری قرار دارد یا به دلیل شاخ و برگ درختان مورد استتار قرار گرفته اند، نصب این سازه ها برای این پنجره ها به شدت توصیه می گردد.

مزایا و معایب حفاظهای پنجره

قطعا هر کدام از روش های امنیتی دارای مزایا و معایبی می باشند، به عنوان مثال سیستم امنیتی هوشمند بدون اتصال برق عملا یک ابزار خنثی و بلا استفاده است. در رابطه با انواع حفاظ و نرده های پنجره نیز این موضوع صدق می کند. در این مطلب سعی داریم بر مزایا و معایب این سازه ها بپردازیم.

مزایای حفاظ پنجره

 • برقراری امنیت: در صورتی که در یک محله پر خطر که هر روز خبر جدیدی از سرقت خانه های اطراف می شنوید، زندگی می کنید، برای برقراری امنیت لازم است حتما از نصب حفاظ پنجره بهره بگیرید. بنا به دلایلی چون پر سر و صدا بودن شکستن این سازه ها، غیر قابل نفوذ بودن آنها به دلیل استفاده از قفل در ساختار برخی از آنها، و مقرون به صرفه بودنشان، و همچنین استحکام و دوام بالایی که دارند استفاده از این حفاظ ها به شما عزیزان پیشنهاد می گردد. حفاظ ثامن، یکی از برترین صنایع فلزی تولیدی انواع حفاظ ها، سابقه طولانی در ساخت این سازه ها دارد که شما می توانید با خیالی راحت از کیفیت و استحکام آنها، سفارش خود را ثبت نموده و در کمترین زمان ممکن آنها را تحویل بگیرید.
 • جلوگیری از سقوط: در صورتیکه فرزند کوچک در خانه دارید، یا از حیوانات اهلی در خانه خود نگهداری می کنید، برای ممانعت از سقوط آنها نصب حفاظ پنجره ضروری می نماید. حفاظ ها به شما این امکان را می دهند تا بدون نگرانی در فصل های خوب سال پنجره را باز گذاشته و از هوای مطبوع لذت ببرید.
 • مقرون به صرفه بودن: این حفاظ ها از نظر مالی نیز بسیار قیمت مناسبی دارند. آنها نسبت به سیستم های امنیتی هوشمند امروزی که در بازار هستند بسیار مقرون به صرفه تر بوده و می توانند سارقان را از منزل شما دور نگه دارند.
 • زیبایی نمای ساختمان: خوشبختانه امروزه به دلیل پیشرفت صنعت و تکنولوژی انواع مختلفی از حفاظ و نرده های پنجره در طرح و سبک های متنوعی از جمله فرفورژه تولید شده اند که علاوه بر برقراری امنیت، به زیبایی نمای ساختمان نیز می افزایند.
 • آسان بودن مراقبت و نگهداری از آنها: عدم نیاز به شرایط نگهداری خاصی و راحتی تمیز کردن آنها از دیگر مزایای این سازه هاست.
 • دوام و ماندگاری طولانی مدت حفاظ های پنجره آهنی: در صورتیکه تمامی روش های مراقبتی از این سازه ها به درستی و در مواقع لزوم صورت بگیرید می توانید از داشتن محصولی مادام العمر اطمینان حاصل نمایید.

معایب حفاظ پنجره

 • از جمله معایب اکثر حفاظ های آهنی پنجره می توان به عدم تعبیه محل های خروج اضطراری در آنها اشاره کرد. ولی امروزه محلهای فرار اضطراری در برخی از این محصولات به کار می رود و یا انواع مختلف پنجره های تاشو متحرک وارد بازار شده اند که در صورت بروز آتش سوزی یا وضعیت اضطراری مشابه، امکان باز کردن این حفاظ ها از داخل و خروج افراد یا ورود نیروهای آتش نشانی جهت نجات افراد گیر افتاده در آتش را فراهم می آورند.
 • برخی گمان می کنند با نصب حفاظ و نرده های پنجره از دیدن زیبایی های اطراف خانه خود، از تماشای طلوع و غروب خورشید و از نفوذ روشنایی به داخل خانه محروم می شوند و حس زندانی بودن به آنها دست می دهد. در صورتیکه راه حل این مشکل نیز امروزه برطرف شده است. شما می توانید با نصب انواع حفاظ های پنجره متحرک، تاشو یا حفاظ هایی که از سمت داخلی خانه نصب می شوند با برداشتن موقتی آنها از تماشای اطراف و استشمام هوای تازه و مطبوع لذت ببرید.

 

حفاظ و نرده های پنجره 68968796879678678697896789

 

معیارهای حفاظ پنجره ایمن

در ساخت هر نوع حفاظ پنجره توجه به چندین نکته مهم الزامی است:

 • حتما باید فاصله استاندارد بین میله های عمودی و افقی حفاظ رعایت گردد، طوری که سر کودک از میان میله ها رد نگردد.
 • از مواد خام مناسب و با کیفیت مرغوب در ساخت آنها بهره بگیرند.
 • امکان بریدن میله ها با قیچی آهن بر وجود نداشته باشد.
 • از روش های جوشکاری مناسب برای میله ها استفاده کنند تا با ایجاد اتصالات محکم امکان شکستن اتصالات وجود نداشته باشد.
 • ترجیحا از طرح و نقش های متنوع در بین میله ها استفاده کنند تا با پر کردن فضای بین میله ها ایمنی بیشتری حاصل گردد.
 • نصب راحت و سازگار با پنجره شما
 • ایجاد زیبایی و ظرافت در ساخت و نصب این سازه ها

انواع حفاظ و نرده های پنجره و سایر محصولات آهنی تولید شده در حفاظ ثامن که بیشتر به منظور برقراری امنیت، آسایش و راحتی شما تولید می شود، در ساخت انواع محصولات خود از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده نموده و جوشکاری آنها بر پایه جوش CO2 می باشد و در اغلب موارد از رنگ آمیزی الکتروستاتیک بهره می برند. پس با اعتماد به این گروه تولیدی خیالتان از بابت قیمت مناسب و کیفیت بالای آنها راحت باشد و برای اطلاع از مدل ها، قیمت و ثبت سفارش و مشاوره می توانید با کارشنان محترم تماس حاصل نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *