امروزه افزایش روز افزون آمار سرقت از منازل، افراد را به این فکر فرو برده است که مکان های احتمالی نفوذ سارقان به محل کار و یا محل زندگیشان را ایمن نمایند تا دست هر سارقی از نفوذ به محل آنها کوتاه شود. بدین منظور روش های متنوعی وجود دارد که از میان آنها می توان به استفاده از دوربین های مدار بسته، حفاظ های آهنی دور دیوار، درب های ضد سرقت، انواع قفل های هوشمند و … اشاره کرد. در بین تمامی این روش ها به دلیل هزینه های فراوانی که استفاده از روش هایی چون درب های هوشمند، دوربین های مدار بسته دارند برای برخی خانوارها امکان تهیه آنها وجود ندارد. در عوض یکی از ارزان ترین، به صرفه ترین و البته ایمن ترین روش ها استفاده از انواع حفاظ های آهنی می باشد. در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین محافظ های درب ساختمان و ویژگی های آنها آشنا سازیم تا شما را در انتخاب بهترین های آنها که متناسب با محل زندگی و ساختمان شما نیز باشد یاری رسانده باشیم.

بهترین محافظ های درب ساختمان   78497847488476744747744899655

یکی از اولین محل های عبور سارقان درب ورودی حیاط و درب پارکینگ است. در زمان‌های گذشته برای حفظ ایمنی ساختمان خود، مردم از سیم های خاردار که بسیار خطرناک و آسیب زا نیز بودن استفاده می کردند ولی سارقان از این نوع حفاظ ها به راحتی آب خوردن و تنها با استفاده از یک سیم چین رد شده و وارد ساختمان می شدند. خوشبختانه امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی سازه هایی تولید می شوند که علاوه بر ایمن سازی 99 درصدی زیبایی منحصر بفردی نیز به نمای ظاهری ساختمان می بخشند. برای ایمن سازی این قسمت از ساختمان می توان روی درب از انواع سردرب های ایمن و یا از انواع حفاظ های روی دیوار برای کل دیوارهای اطراف ساختمان استفاده کرد. از انواع حفاظ های روی دیوار می توان حفاظ های شاخ گوزنی، لیلیومی، نخل مرداب، بوته ای و … را نام برد، ساختار این سازه ها به گونه ای طراحی شده است که حتی به هوا نیز به سختی اجازه ورود به حریم دیگران را می دهد چه برسد به آدمیزاد. به دلیل استفاده از انواع میلگردهایی که در قسمت انتهایی تیز و برنده شده اند چنان ایمنی ایجاد می کنند که هر سارقی با دیدن این حفاظ ها قطعا از تصمیم خود منصرف می شود چرا که در صورت اقدام به عبور از آنها قطعاً یا جان سالم به در نخواهد برد و یا جراحت زیادی خواهد برداشت. قطعا استفاده از انواع قفل های استاندارد با ضریب ایمنی بالا نیز برای ممانعت از ورود سارقان از طریق باز کردن قفل به شدت توصیه می گردد.

نرده یا حفاظ یک ایمنی بیش از 90 درصدی برای افرادی که قصد عبور از دیوار را داشته باشند فراهم خواهد کرد ولی قطعاً فقط استفاده از این حفاظ ها برای حفاظت از خانه شما کافی نیست. هر فردی بدون کسب اجازه در صورت باز بودن درب حیاط یا پارکینگ به هر دلیلی می تواند وارد ساختمان شود. بخصوص که این روزها تمامی ساکنین آپارتمان غریبه بوده و اکثریت آنها آشنایی از همدیگر ندارند. در این صورت حفاظ و نرده‌ها هیچ کمکی به منظور حفظ ایمنی نخواهد کرد. در این شرایط ما به شما توصیه می کنیم درب ورودی آپارتمان خود را نیز تا حد امکان ایمن سازید یکی از معتبرترین و بهترین محاظ های درب ساختمان استفاده از درب های ضد سرقت است. امروزه استفاده از این درب ها به عنوان در ورودی ساختمان‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. در بهترین حالت در ساختار این سازه ها از فولاد با روکش های چوب استفاده شده است، و از تعداد زیادی قفل با زبانه های متعدد تشکیل شده اند که تحت هیچ شرایطی چه از طریق باز کردن قفل ها و یا اقدام به شکستن این درب ها، نفوذ به داخل ساختمان امکانپذیر نخواهد بود. این درب ها ممکن است برای برخی ها از نظر هزینه بسیار گرانقیمت باشد، برای این افراد استفاده از یک درب چوبی ساده به عنوان درب ورودی قطعا خطرناک و نا ایمن خواهد بود. چرا که با یک فشار ساده و یا لگد براحتی قفل شان شکسته شده و درب باز می شود. یکی از بهترین محافظ های درب ساختمان برای این افراد استفاده از درب های آکاردئونی است. این درب ها مزایای متعددی دارند که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

 

بهترین محافظ های درب ساختمان   87487487485415815

 

این سازه ها در اکثر مکان ها به جز ساختمانهای مسکونی  مثل پاساژ ها و مکانهای تجاری نیز جهت پیشگیری از بروز هر نوع جرم و جنایت به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از نقاط قوت این درب ها ویژگی تاشو بودن آنهاست، به خصوص زمانی که درب بسته است کاملا فشرده شده و فضایی چند برابر کمتر از اندازه‌ی واقعی خود در زمان باز بودن را اشغال می‌کنند. این سازه بویژه برای مکان هایی که از محدودیت جا در راه پله های خود گله دارند توصیه می شود. راحتی نصب و استفاده از این درب برای همگان، از دیگر ویژگی های مثبت این درب هاست که آنها را به یکی از محبوب ترین  سازه ها تبدیل کرده است. درب های آکاردئونی در واقع به عنوان یکی از ساده‌ترین و در عین حال مستحکم‌ترین سازه‌های حفاظتی برای محیط‌های بیرونی ساختمان‌ها شناخته می شوند، به دلیل استفاده از آهن مرغوب در ساختار آنها از مقاومت و استحکام زیادی در برابر ضربه و فشار برخوردار هستند و نیازی به نگهداری و مراقبت آنچنانی ندارند به همین دلیل به راحتی شکسته یا خراب نمی‌شوند، و چون اکثراً در محیط های داخلی ساختمان نصب می شوند امکان زنگ زدگی و پوسیدگی آنها نیز به شدت پایین است. درب های آکاردئونی از نظر و ظاهری و قطعا ضریب ایمنی انواع متفاوتی دارند که بهترین آنها از نظر امنیت وهزینه، حفاظ درب آکاردئونی دوجداره پرچ مخفی است که حدود 99 درصد ایمنی حاصل می کند و تنها راه باز کردن آن استفاده از سنگ فرز می باشد.  سایر طرح های این درب که به صورت 3 گل و 4 خم می باشند نیز امنیتی حدود 90 درصد ایجاد می کنند. در صورتی که از مکان های معتبر و شناخته شده این حفاظ های آکاردئونی را سفارش دهید می توانید مطمئن شوید که در صورت استفاده از دیلم برای باز کردن درب ها از سوی سارقان نیز این کار بسیار زمانبر و دشوار خواهد بود طوری که آنها را از اقدام به دزدی منصرف می سازد. حفاظ ثامن یکی از کارخانه های تولیدی انواع صنایع فلزی است که با استفاده از مواد مرغوب و روش های تولید استاندارد اقدام به ساخت انواع حفاظ های آهنی اعم از درب های آکادئونی با هزینه های مقرون به صرفه می نماید.

نکته: درب های ضد سرقت در هر طرح، شکل، جنس و مدلی قابل سفارش بوده و به‌راحتی و بدون باقی ماندن هیچ گونه اثری روی دیوار قابل تعویض می باشند در صورتی که جای جوش محافظ آکاردئونی برای همیشه روی دیوار خانه شما باقی خواهد ماند. پس در صورت امکان و با وجود هزینه های زیاد درب های ضد سرقت، به شما توصیه می کنیم اولویت اولتان استفاده از درب های ضد سرقت باشد در غیر اینصورت درب های آکادئونی هم با صرف هزینه های مناسب ایمنی قابل توجهی برای محیط خانه تان فراهم می آورند.

راه های دیگری به جز درب ورودی و درب آپارتمان برای نفوذ سارقان وجود دارد که می توان پنجره ها و بالکن را نام برد، هر چند جابجایی وسایل بزرگ از این مسیر ها کار دشواری است ولی برای وسایل  کوچک و کم حجمی چون پول و طلا مانعی وجود نخواهد داشت، پس از انوع بهترین محافظ های ساختمان می توان به حفاظ های پنجره و بالکن نیز اشاره نمود که در صورت انتخاب مناسب علاوه بر ایمنی بر زیبایی ساختمان از بیرون نیز خواهند افزود.

با نصب انواع سازه های آهنی می توانید با خاطری آسوده به مسافرت های طولانی مدت رفته و نگرانی از امنیت خانه خود نداشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین محافظ های درب ساختمان را به شما معرفی کنیم تا خود بر اساس نیازتان با خیال راحت آنها را انتخاب نمایید. در صورت نیاز به دریافت هر نوع راهنمایی و مشاوره در رابطه با انواع حفاظ های ساختمان، قیمت آهن، هزینه های ساخت و سایز هزینه ها با مشاوران محترم حفاظ ثامن تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.