ایمنی و آرامش دو عنصری هستند که هر فردی در طول زندگی خود به آنها نیاز دارد. برای ایجاد این دو فاکتور اساسی روش های متنوعی وجود دارد که یکی از بهترین و کم هزینه ترین آنها استفاده از انواع حفاظ های روی دیوار است. امروزه بر خلاف زمان های قدیم که تنها از سیم های خاردار به عنوان محافظ استفاده می شد، چنان طرح های جذاب و استانداری در حال تولید است که افراد سوای از برقراری امنیت ساختمان خود، از این سازه ها برای زیباسازی نمای خانه خود نیز استفاده می نمایند. یکی از بهترین انواع حفاظ های روی دیوار، می توان به انواع حفاظ های شاخ گوزنی اشاره کرد که در اشکال و تراکم های متنوعی قابلیت تولید دارند که در مطلب زیر شما را با چندین مدل از آنها آشنا خواهیم کرد.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

بهتر است قبل از پرداختن به موضوع انواع حفاظ های شاخ گوزنی، توضیح مختصری در رابطه با آن ارائه دهیم. حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین و زیباترین حفاظ ها برای ایجاد امنیت ساختمان است. در ساختار محصولات مختلف این نوع حفاظ ها از میلگردهای با شماره های مختلف بسته به نوع سازه استفاده شده و در ارتفاع های مختلف 70،80، 90، 110 و 120 سانتی متری ساخته می شوند. به دلیل تنوع زیادی که این سازه ها دارند و کیفیت، ظاهر، استحکام و امنیتی که برقرار می کنند و همچنین قیمت مقرون به صرفه ای که دارند، نسبت به سایر سازه ها طرفداران بیشتری دارند.

 

انواع حفاظ های شاخ گوزنی 54542521125454255665

 

انواع حفاظ های شاخ گوزنی:

حفاظ شاخ گوزنی مدل آبشاری

این حفاظ ها به دلیل داشتن ظاهری پله ای و آبشار مانند که در آن میلگردها به صورت مورب و ضربدری از میان یکدیگر عبور کرده اند به این نام خوانده می شوند و در دومدل پایه‌دار و پایه کوتاه تولید می شوند، که در مدل پایه دار از پروفیل‌های 20 در 20 به عنوان پایه استفاده می گردد. در انواع حفاظ شاخ گوزنی آبشاری مدل پایه دار پایه ها چنان محکم و نزدیک بهم قرار داده می شوند که به هیچ وجه امکان نفوذ از میان آنها فراهم نخواهد بود. ساختار این سازه ها به گونه ای است که میلگردهای خم شده و تیز شده در قسمت انتهایی به طرفین قوس داده می شوند، به گونه ای که این میلگردها پهنایی بیشتر از پهنای دیوار ایجاد کرده و به سارقان اجازه ایستادن در لبه دیوار را نمی دهند، از سوی دیگر چون فضای خالی میان جریان‌های آبشار وجود ندارد بنابراین هیچ  راه نفوذی برای ورود به ساختمان باقی نمی‌گذارند. پس می توان گفت ضریب امنیتی بسیار بالایی دارند که از نظر هزینه نیز نسبت به برخی حفاظ های روی دیوار مناسبتر نیز می باشند.

از نظر ساختاری در انواع حفاظ آبشاری بدون پایه نیز نظم و هماهنگی به خصوصی دیده می شود که معمولا مشتریان خاص خود را دارند.

حفاظ شاخ گوزنی مدل آفتابگردان

از دیگر انواع حفاظ های شاخ گوزنی می توان به حفاظ مدل آفتابگردان اشاره کرد که بدلیل شباهت ساختاری آن به گل آفتابگردان به این نام خوانده می شوند. میلگردهای به کار رفته در شاخه های این حفاظ ها از میلگرد شماره 12 بوده که در پهنای 50 سانتی متر تولید می شوند که می تواند به طور کامل پهنای دیوار را پوشش دهند. شاخه های فرعی مختلف با استفاده از جوش CO2 به تنه ی اصلی متصل شده اند و سرشاخه ها نیز با استفاده از همین جوش به خوبی به هم متصل شده اند، به دلیل استفاده اتصالات محکم در این مدل، می توان گفت این حفاظ ها از مقاومت بالایی در برابر فشار و لرزش برخوردارند. همانطور که در شکل زیر می بینید ظرافت به کار رفته در این سازه به حدی زیاد است که زمان و انرژی زیاد می طلبد.

با توجه به جهت گیری شاخه های این حفاظ در جهات مختلف و در پهنای وسیع، با استفاده از حفاظ آفتابگردان شما می توانید احتمال نفوذ سارقین به ساختمان خود را به صفر برسانید. به دلیل زیبایی ظاهری خاص و البته امنیت بالای حاصل از نصب حفاظ شاخ گوزنی مدل آفتابگردان، امروزه به یکی از پرفروشترین سازه ها تبدیل شده است.

 

حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی

همان گونه که درختان جنگل محافظان خوبی در برابر وقوع سیل می باشند به نوعی می توان گفت انواع حفاظ شاخ گوزنی مدل درختی نیز  محافظ خوب در برابر ورود افراد غریبه و ناآشنا به ساختمان شما می باشند. در ساختار این سازه ها از میلگردهای خاردار به عنوان سرشاخه های حفاظ و میلگرد های قوی شماره 12 به عنوان تنه و شاخه های اصلی حفاظ استفاده می شود، این سازه ها از خاصیت بازدارندگی بسیار بالایی برخوردار هستند چرا که روی هر شاسی دو متری به طور متوسط 4 درختچه کامل جای ساز می شوند که به دلیل گستردگی شاخه های آن نیز امکان ایستادن هیچ شخصی روی لبه دیوار را فراهم نمی آورند، از طرفی دیگر در ارتفاع های 60، 80 و 100 سانتی متری قابل اجرا می باشند، پس می توان گفت یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین انواع حفاظ های روی دیوار می باشند. برای جوش دادن قطعات سازه به هم از جوش CO2 که از کیفیت بالایی برخوردار است استفاده می شود، همانند سایر محصولات تولید حفاظ ثامن برای رنگ آمیزی این محصول نیز از پوشش رنگ الکتروستاتیک استفاده می شود که باعث بالا بردن دوام و ماندگاری زیاد این سازه ها در برابر شرایط جوی آب و هوایی می گردد.

 

انواع حفاظ های شاخ گوزنی 854848748674687487

حفاظ شاخ گوزنی مدل شمشادی

قالب هندسه حفاظ مدل شمشاد به شکل 7 لاتین می باشد و قرارگیری نیزه های آن نیز از پایین به بالای آن رو به طرفین به شکل تقریباً عمودی است. این مدل حفاظ ها در تراکم های بسیار بالا تولید می شوند که با استفاده از جوش CO2 به یکدیگر بخوبی متصل شده اند.  عمود بودن تعداد زیادی نیزه در طول سطح دیوار در پهنای نیم متر خطر بسیار زیادی را برای سارقین و ورود افراد غیرمجاز فراهم می کند. با توجه به اینکه پهنای استاندارد هر دیواری حدود 20 الی 30 سانتی متر است، حفاظ مدل شمشاد با پوشش پهنایی تا  حدود 50 سانتی متراجازه قرار گرفتن هیچ سارقی را روی دیوار نمی دهد. از سوی دیگر استفاده از میلگردهای خاردار در ساختار این سازه ها امنیت آنها را به چندین برابر افزایش می دهند. این سازه ها در ارتفاع های مختلفی که متناسب با دیوار های با شرایط مختلف است ساخته می شوند.

حفاظ شاخ گوزنی مدل کلاسیک

از دیگر انواع حفاظ های شاخ گوزنی می توان به حفاظ مدل کلاسیک اشاره کرد که یکی از مقرون به صرفه ترین انواع حفاظ های روی دیوار می باشند. شکل تمامی قطعات این حفاظ ها از لحاظ هندسه به شکل نیمه هلال است  طوری که می تواند فشار وارد شده به خود را در تمامی سطوح به صورت یکنواخت تقسیم کند. این سازه ها از میلگردهایی که به صورت ضربدری از میان یکدیگر عبور کرده اند تشکیل شده است که با استفاده از جوشکاری  co2 بخوبی به یکدیگر جوش خورده اند. پهنای این نوع حفاظ ها حدودا 50 سانتی متر است که نسبت به پنهای سطح دیوار که به اندازه 20 تا 30 سانتی متر است بخوبی تمام سطح دیوار را پوشش داده و اجازه ایستاندن هیچ فردی را روی دیوار نمی دهند. این سازه ها طوری طراحی شده اند که  بدلیل متقارن بودن شکل کلی آنها و وجود میلگرده های شماره 9 تیز هم به سمت بالا و هم به سمت پایین، نه تنها در حین بالا رفتن از سازه بلکه در حین پایین رفتن سارقان از آن نیز اثر حفاظتی خود را اعمال می کنند.

حفاظ شاخ گوزنی مدل لاله‌ای

این سازه ها در عین سادگی از زیبایی خاص و بی نظیری برخوردار هستند. در ساختار این حفاظ ها از میلگردهای شماره 10 که بسیار تیز و برنده شده اند استفاده می شود، این حفاظ ها در عرض 50 و ارتفاع 90 سانتی متری تولید می گردند. رنگ آمیزی به صورت الکترو استاتیک در دمای 200 درجه سانتی گراد و استفاده از جوش های CO2 و استفاده از میلگردهای خاردار این حفاظ ها را به یکی از ایمن ترین و مستحکم ترین سازه ها تبدیل کرده است.

با وجود تنوع بالای این حفاظ ها، شما می توانید بسته به نیاز و سلیقه و البته بودجه خود یکی از انواع حفاظ های شاخ گوزنی را به حفاظ ثامن سفارش دارده و در کمترین زمان ممکن، بهترین کیفیت از این سازه ها را تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *