یکی از مهم ترین ابزاری که امروزه به میزان زیادی برای تامین امنیت خانه ها و ساختمان ها استفاده می شود انواع حفاظ های روی دیوار است که یکی از جدیدترین آنها حفاظ دیوار مدل لاله ای است. حفاظ های روی دیوار معمولا جزء پر کاربردترین ابزارهای مورد استفاده برای امن کردن محیط ساختمان ها هستند که توسط معماران و طراحان تهیه و استفاده می شوند. نام حفاظ لاله ای همانطور که از اسمش پیداست از شکل گل لاله الهام گرفته شده است و ظاهری به زیبایی و چشم نوازی این گل دارد، و به همین دلیل بسیار پر طرفدار است. یکی از ویژگی های مهم آنها این است که در قسمت بالایی خود دارای نا منظمی های زیادی هستند و هر کدام از شاخه ها به سمتی رفته اند و همین امر باعث شده است که امنیت تقریبا بالایی را برای مصرف کننده به ارمغان آورد.

ویژگی های حفاظ مدل لاله ای

گفته می شود این حفاظ  برپایه ی مدل شمشاد ساخته شده است ولی دارای یکسری تفاوت هاست که برای شما ذکر خواهیم کرد. در حفاظ مدل لاله ای اشکال هندسی به شکل گل لاله و به رنگ طلایی در قسمت بالای آن پیاده سازی شده است، به همین دلیل تعداد پیکان ها در این حفاظ بیشتر از حفاظ مدل شمشاد است، از طرفی به دلیل گذر ضربدری تمامی قطعات حفاظ لاله مقاومت این نرده ها در برابر فشار و تکان های وارده بیشتر شده است. همچنین پهنای این حفاظ ها نسبت به مدل شمشاد عریض تر شده و طوری که در حفاظ های به ارتفاع 90 سانتی متر این پهنا 60 سانتی متر و در ارتفاع110 سانتی متر به پهنای 70 سانتی متر رسیده است که تمام فضای سطح دیوار را به خوبی پوشش داده، بنابراین بازدارندگی نسبتا بالایی دارد. گفته می شود بهترین ارتفاع برای نرده لاله ای از ۸۰سانتی متر الی ۱۱۰ سانتی متر می باشد. بنا به تمامی دلایل ذکر شده، از جمله عریض تر بودن حفاظ ها، دارا بودن تعداد زیادی پیکان های نوک تیز، و گذر ضربدری قطعات، فضایی را برای نفوذ باقی نگذاشته اند بنابراین اصل نفوذ ناپذیری در این سازه ها به خوبی رعایت شده است.

حفاظ دیوار مدل لاله ای 9684686489648686

ویژگی های ساختاری حفاظ دیوار مدل لاله ای

در ساختار حفاظ دیوار مدل لاله ای از میلگرد خاردار شماره 8 تا 10 استفاده شده است، که خاردار بودن میلگردها ضریب ایمنی آنها را افزایش داده است. طول هر شاخه به طور متوسط یک و نیم متر است، و در هر شاخه حدود 4 گل لاله جا ساز می شود. نوک شاخک های تشکیل دهنده این حفاظ از دو الی چهار سانتی متر متغیر است که توسط دستگاه گیوتین تیز می گردد، که علاوه بر زیبایی نرده لاله ای به ایجاد امنیت توسط این حفاظ نیز می افزاید. تراکم و تعدد میلگرد های اصلی در این حفاظ ها از ۸ عدد تا ۱۶ عدد متغیر است ولی توجه به این نکته ضروری است که هر چه تراکم و نزدیکی شاخک ها  بیشتر باشد مسلما وزن سازه بیشتر شده و قیمت تمام شده حفاظ نیز افزایش می یابد، بهتر است بدانید که هرچه تراکم این نرده بیشتر مسلما  امنیت آن نیز بیشتر شده و نفوذ ناپذیر تر میگردد. برای اتصال قطعات مختلف به همدیگر از جوش CO2 و به صورت دو طرفه که یکی از استانداردترین و محکم ترین اتصالات را برقرار می کند، استفاده می گردد. جوش Co2 به دلیل آلیاژ بسیار سخت و نبود هرگونه منفذ درآن مقاومت بالایی را به مدل لاله ای داده و فشار وارده به آن را از ناحیه اتصالات به خوبی تحمل و دفع می کند و به همین دلیل مقاومت حداکثری از خود در برابر فشار و تکان های وارده  را نشان می دهد .

شستشو و پاکسازی پیش از رنگ

همانند سایر نرده های روی دیوار در حفاظ مدل لاله ای نیز از رنگ آمیزی الکتروستاتیک، رنگ پلی استر در دمای 200 درجه سانتی گراد استفاده می شود منتهی برای اینکه تمامی مواد اضافه از روی سازه پاک شده و رنگ به بهترین شکل روی آن قرار گیرد و ماندگاری و طول عمر بالایی داشته باشد، پیش از رنگ آمیزی، محصول را کاملا با مواد مخصوص شستشو داده و از مواد اضافه و چربی ها پاکسازی می شود. به دلیل ساختار خاص این سازه طیف رنگ های عرضه شده در آن متنوع است و در رنگ های مختلفی مانند قهوه ای سوخته، قهوه ای روشن، سفید، کرم، مشکی و … عرضه می شود که محبوب ترین رنگ میان آنها سفید است، چرا که قابلیت ست شدن و هم خوانی با تمام سازه ها چه از نظر جنس چه از نظر رنگ را دارد و همیشه زیبایی خود را حفظ کرده و هیچگاه از چشم نوازی آن کاسته نخواهد شد.

مزایای استفاده از حفاظ لاله ای

شاسی کف حفاظ دیوار مدل لاله ای

شاسی نوع میلگردی برای کف حفاظ دیوار مدل لاله ای استفاده می شود که دارای پهنای 8 سانتی متر با دو ردیف میلگرد در امتداد هم می باشند که تمامی اتصالات آن با استفاده از جوش co2 به یکدیگر متصل شده است. با اینکه از نظر مقاومت و کیفیت این شاسی ها نسبت به شاسی های پروفیلی ضعیف تر هستند اما چون در ساخت آنها از جوش قوی co2 استفاده می شود به همین دلیل استحکام  و یکپارچگی آن را تضمین می نماید.

 

حفاظ دیوار مدل لاله ای 69869879687967896874968968678

 

سایزهای متناسب با ارتفاع های مختلف دیوار

ارتفاع 60 سانتی متر: برای دیوارهایی با ارتفاع زیاد مناسب است.

ارتفاع 80 سانتی متر: برای دیوارهایی با ارتفاع متوسط مناسب است تقریبا اکثر دیوارهای ساختمان های کشور دارای ارتفاع 80 سانتی متر می باشند.

ارتفاع 100 سانتی متر: برای دیوار هایی با ارتفاع کوتاه مناسب است.

به عنوان سخن آخر اینکه، حفاظ دیوار مدل لاله ای علاوه بر ضریب امنیت و کیفیت بالایی که در ساخت آن وجود دارد، انحنای موجود در شاخک های نرده که به طر فین دیوار باز شده و سطح دیوار را عریض تر میکند و مانع از عبور و مرور افراد از دیوار ساختمان می گردد، تراکم بالای شاخه های به کار رفته در آن، جوش co2 و رنگ الکترواستاتیک،  در کنار استحکام و مقاومت بالایی که دارد دارای ظاهر ویژه و چشمگیری نیز می باشد و برای تمامی افراد با تمامی سلایق یک گزینه ایده آل می باشد. همچنین قیمت این سازه نیز با توجه به تراکم شاخه ها در هر لاله، تراکم تعداد گل ها و ارتفاع آنها متغیر است و قطعا هرچه مصالح بیشتر و با کیفیت تری در ساخت آن استفاده شود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت، در حفاظ ثامن تمامی نکات ریز و استاندارد در ساخت این سازه رعایت شده و از مواد مرغوب و با کیفیت در  ساخت آن ها استفاده می شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاع از قیمت آهن، هزینه ساخت هر کدام از حفاظ ها و یا انتخاب حفاظ ایده آل برای ساختمان خود با مشاوران و کارشناسان ما در حفاظ ثامن تماس حاصل نموده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.