حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی از جمله مصالح و موارد مورد استفاده در معماری و ساختمان سازی می باشد. این حفاظ ها از جمله حفاظ های نسل جدید هستند که جهت تامین امنیت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این حفاظ ها از میلگردهایی نوک تیز ساخته شده اند که با نظم و ترتیب خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این میلگردها به یکدیگر جوش داده شده و معمولا رنگ آمیزی می شوند و به عنوان حفاظ شاخ گوزنی به فروش می رسند. این میگردهای نوک تیز با شیوه ی قرار گرفتن خاصی که دارند، هر کدام به یک سمت رشد کرده اند و مانع از عبور افراد و حیواناتی مانند گربه ها از روی دیوار خواهند شد.

اهمیت و دلیل استفاده از حفاظ شاخ گوزنی

از آن جایی که حفاظ های قدیمی از امنیت و زیبایی کافی برخوردار نبودند، بسیار از معماران و طراحان از حصارهای نسل جدید استفاده می کنند. برخی از این حفاظ های نسل جدید عبارتند از: حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ بوته ای ، حفاظ لاله ای و حفاظ نی زار. حفاظ شاخ گوزنی با الهام گرفتن از شکل شاخ های گوزن ساخته شده است و در بازار کشور ایران بسیار پر طرفدار است به طوری که امروزه بیش از ۹۰ درصد از حفاظ های تولید و استفاده شده در ایران، از نوع شاخ گوزنی می باشد. این نوع حفاظ روی دیوار از سوی نیروی انتظامی کشور برای تامین امنیت تایید شده است. اگر حفاظ شاخ گوزنی را بر روی زمین بگذاید، عبور از روی آن غیر ممکن و یا بسیار سخت خواهد بود. شما می توانید این نوع حفاظ یا نرده روی دیوار را مورد استفاده قرار دهید چرا که دزدها کمتر به سراغ خانه هایی می روند که بر روی دیوارشان از این نوع حصار استفاده کرده اند.

حفاظ بوته ای در برابر حفاظ شاخ گوزنی

یکی دیگر از طرح های حفاظ روی دیوار ، حفاظ بوتهای  می باشد. خصوصیت بارز این مدل، شاخک های نامنظم آنها می باشد.

به طوری که همگی به یک جهت هستند با ایجاد یک شبکه تو هم رفته، تقریبا عبور را غیرممکن میسازد.

در هر مترحفاظ بوتهای ۸۰ تا ۱۰۰ شاخک برنده و تیز از ساختمان شما محافظت میکند.

توجه کنید که از نگاه صنعتگران دو حفاظ بوته ای و حفاظ شاخ گوزنی، از لحاظ امنیت تفاوت آنچنانی با هم را ندارند

ولی ازنظر هزینه، ظاهر و زیبایی، استحکام محصول نهایی، حفاظ شاخ گوزنی موفق تر  می باشد.

حفاظ لیلیوم چیست ، اهمیت حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ لیلیوم یکی از زیباترین حفاظ روی دیوار نسبت به سایر حفاظ ها می باشد. در طراحی حفاظ لیلیوم از گل زیبای لیلیوم ایده گرفته شده است.

علت این نامگذاری این می باشد که در باغ های گل لیلیوم به هیچ عنوان وارد شدن راحت نمی باشد. طراحی این نوع حفاظ به گونه ای است

که مانند گل لیلیوم، گل های پیازی شکل در پایین حفاظ دارد. می توان ارتفاع آن را به صورت دلخواه طراحی کنیم. یکی از پر کاربرد ترین حفاظ ها،

حفاظ لیلیوم می باشد که اکثر معماران و طراحان از آن استفاده می کنند. چرا که از نظر امنیت و زیبایی بسیار حائز اهمیت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *